خشونت علیه کشاورزان در دهلی: سازمان ملل می گوید دولت هند باید به عدم خشونت و اعتراضات مسالمت آمیز احترام بگذارد – دهلی به سازمان ملل ، عدم خشونت و حق نمایش خشونت علیه کشاورزان احترام می گذارد

ژانویه 27, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • اعلامیه سازمان ملل در مورد تظاهرات کشاورزان در دهلی و خشونت در هنگام رژه تراکتور
  • سازمان ملل متحد می گوید دولت هند باید عدم خشونت را نشان داده و به آن احترام بگذارد.
  • این سخنان سخنگوی سازمان ملل در پاسخ به سوالی درباره خشونت در دهلی بود.

ملل متحد
در چند روز گذشته ، سازمان ملل در دهلی آمده است تا در هنگام رژه با تراکتور ، به کشاورزان و خشونت خشونت آمیز نشان دهد. سخنگوی دبیرکل سازمان ملل استیون دوجاریک گفت که دولت هند باید به تظاهرات مسالمت آمیز ، آزادی مردم و عدم خشونت احترام بگذارد. سخنگوی پیش از این نیز گفته بود كه مردم حق برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز را دارند و مقامات باید به آنها اجازه دهند.

آخرین اظهارات سخنگوی سازمان ملل در پاسخ به سوالی درباره خشونت در دهلی بود. پیش از این سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفته بود که تا آنجا که به هند مربوط می شود ، می خواهم بگویم آنچه که من به سایر افراد گفته ام که این مسائل را مطرح می کنند … که … که مردم باید با صلح رفتار کنند. قدرت و مقامات باید به او اجازه دهند این کار را انجام دهد.

زنده: بیش از 150 افسر پلیس در هنگام رژه با تراکتور در خشونت زخمی شدند ، 2 نفر در وضعیت وخیمی قرار دارند

هند می گوید این نظرات نامناسب است
به دنبال اظهارات سخنگوی سازمان ملل ، آنوراگ سریواستاوا ، سخنگوی وزارت امور خارجه هند درباره اظهارات رهبران خارجی گفت: “ما برخی از این اظهار نظرها را در مورد کشاورزان در هند مشاهده کرده ایم که براساس اطلاعات گمراه کننده است. چنین اظهاراتی ناعادلانه است ، به ویژه هنگامی که صحبت از امور داخلی دموکراسی می شود. این وزارتخانه در بیانیه ای گفت: “بهتر است مذاکرات دیپلماتیک را برای اهداف سیاسی نادرست معرفی نکنیم.”
خشونت رالی تراکتور: Yogendra Yadav گفت – احساس خجالت می کنم و مسئولیت را قبول می کنملطفا توجه داشته باشید که پلیس دهلی در صورت رژه تراکتورهای کشاورزان در پایتخت ملی در روز سه شنبه 15 FIR را در ایستگاه های مختلف پلیس ثبت کرد. این موارد شامل مواردی مانند خرابکاری ، از جمله بالوا و سرقت از تپانچه های پلیس است. کشاورزان در حال رژه زدن تراکتور در روز جمهوری دهلی را به میدان جنگ تبدیل کرده اند. برخی از کشاورزان پس از تلاش برای نصب تراکتورهای پلیس ، تخریب اتوبوس ها و قطارها و دفن سنگها ، پرچم خود را در قلعه سرخ قرار دادند. در اوایل روز ، هزاران کشاورز موانع پلیس را شکستند و بر علیه سه قانون کشاورزی با پلیس درگیر شدند. گفته می شود بیش از 150 افسر پلیس در این خشونت ها زخمی شده اند. از طرف دیگر ، یک تراکتور معترض در ITO واژگون شد که منجر به مرگ وی شد.

ملت متحد

سازمان ملل از دولت هند خواسته است که به عدم خشونت احترام بگذارد

[ad_2]