خشونت در کپیتول هیل: حامیان دونالد ترامپ MAGA خشونت آمریکا ترس از جنگ داخلی آمریکا در کپیتول هیل: خشونت خونین توسط حامیان دونالد ترامپ در پارلمان آمریکا

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، که حتی پس از شکست سخت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نمی خواهند تسلیم شوند ، به اجبار در مجلس به کپیتول هیل وارد شدند و به خشونت دست زدند. هواداران ترامپ در حال آماده سازی اعلام رسمی پیروزی در انتخابات پارلمانی جو بایدن بودند که وی وارد ساختمان کاپیتول هیل شد ، لقب نماد دمکراسی آمریکا. طرفداران ترامپ ناگهان وارد پارلمان شدند و مقامات امنیتی مجبور شدند نمایندگان مجلس را به اردوگاه ارتش برسانند. یک معترض در اثر خشونت جان خود را از دست داد و یک ماده منفجره در حالی که کارت شناسایی نیز پیدا شد. به دنبال خشونت طرفداران ترامپ ، تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در ساختمان پارلمان مستقر شده و روند رسیدگی از سر گرفته شده است. از سوی دیگر ، مخالفان ترامپ آن را تلاشی برای به راه انداختن جنگ داخلی خواندند. در همین حال ، رهبران در سراسر جهان از خشونت انتقاد کرده اند.

معترضین در مقابل مجلس با پلیس درگیر شدند و نمایندگان مجبور به فرار شدند

طرفداران ترامپ چندین بار در مقابل ساختمان کاپیتول هیل با پلیس درگیر شده اند و بسیاری موفق به ورود به پارلمان شده اند. در همین حال ، در مجلس هرج و مرج به وجود آمد و بسیاری از نمایندگان مجبور به ترک کار خود در داخل مجلس شدند. در همان زمان ، درهای مجلس سنا با خیال راحت بسته شد. گفته می شود نمایندگان برای محافظت از آنها به اردوگاه نظامی ایالات متحده منتقل شده اند. در ایالات متحده ساعت دو بعد از ظهر ، مخالفت ترامپ با انتخابات آریزونا در سنا مطرح شد. در همین حال ، شایعه شده است که معترضین وارد اتاق سنا شده و هستند. سپس بحث متوقف شد. معترضین با فریاد زدن شعارهایی به طبقه سوم سنا رسیدند. نگهبانان برای بیرون راندن معترضین مجبور شدند یک اسلحه شلیک کنند.

توییت دونالد ترامپ جنجال بیشتری ایجاد کرد ، توئیتر آن را ممنوع کرد

در همین حال ، توییتر با اقدامی بی سابقه چهارشنبه حساب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به مدت 12 ساعت ممنوع کرد. ترامپ در تمام مدت ورود هوادارانش به پارلمان ، اظهارات دروغی در مورد انتخابات داشت. پیش از این ، توییتر ، فیس بوک و یوتیوب همه فیلم های کوتاه را از سخنرانی دونالد ترامپ حذف کردند. در آن فیلم ها ، وی به هواداران خود گفت که به خانه بروید ، اما همچنین ادعا کرد که رئیس جمهور در انتخابات تقلب شده است. ترامپ این فیلم را دو ساعت پس از ورود معترضین به ساختمان کاپیتول هیل منتشر کرد. توییتر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که سه توییت دونالد ترامپ باید در نتیجه وضعیت خشونت آمیز در واشنگتن حذف شود ، زیرا این توییت ها سیاست یکپارچگی مدنی ما را نقض می کند. توییتر گفت این بدان معناست که حساب دونالد ترامپ پس از حذف این توییت ها به مدت 12 ساعت قفل خواهد ماند. اگر توییت ها پاک نشوند ، حساب توییتر آنها قفل خواهد ماند.

بایدن که خشونت در پارلمان آمریکا را برانگیخت ، خیانت اعلام کرد

در همان زمان ، جو بایدن ، که به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد ، گفت که من از رئیس جمهور دونالد ترامپ خواستم تا به سوگند خود عمل کند و از قانون اساسی دفاع کند و خواستار رفع این حصر شود. بایدن گفت: “بگذارید روشن کنم که ما مانند هیاهویی نیستیم که در ساختمان کاپیتول دیدیم.” این تعداد کمی از افراد خاطی است. بایدن سر و صدای اطراف ساختمان کاپیتول را خیانت توصیف کرد. از سوی دیگر ، رهبر آمریکایی یک حزب مهم دیگر دموکرات ، برنی سندرز ، گفت که رئیس جمهوری که 7 میلیون رأی خود را از دست داد و اکنون به بهانه دروغ خود را برای جنگ داخلی آماده می کند. من در زندگی ام چنین چیزی ندیده ام. این عکس ها لکه ای بر تاریخ آمریکا است. در همین حال ، سناتور جمهوریخواه مک کانل خشونت را محکوم کرد. وی گفت: ما از تهدید نمی ترسیم. حتی اگر این یک جنگ داخلی باشد ، چرخ دموکراسی ما هرگز متوقف نشده است. امروز تلاش برای ترور ارزش های دموکراتیک وجود دارد. تلاش شد تا شورش برافروخته شود. آمریکا انتخاب آزاد مردم بوده و خواهد بود. ما به طور قانونی روند تغییر رئیس جمهور را به اتمام می رسانیم. رفتار مجرمانه نمی تواند عزم ما را متوقف کند.

زنی که در حمله به پارلمان کشته شد ، جهانی که از جنگ داخلی ترسیده است

در خشونت در ساختمان کاپیتول هیل ، نمادی از دموکراسی آمریکا ، یک زن کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند. نه تنها این ، روند قانون اساسی انتخاب رئیس جمهور بایدن نیز با این خشونت متوقف شد. با این حال ، بعداً با ورود نیروهای امنیتی دوباره از سر گرفته شد. گفته می شود که جمعیت به قدری زیاد بود که پلیس شکست خورد و هزاران نفر وارد معبد دموکراسی آمریکا شدند. روند شمارش آرا elect انتخاباتی در پارلمان ادامه یافت. به دنبال این خشونت ، هر دو مجلس پارلمان قفل شدند. معاون رئیس جمهور مایک پنس و سایر قانونگذاران با خیال راحت تخلیه شدند. براساس گزارش سی.ان.ان ، یک زن در اثر خشونت جان خود را از دست داده است. بسیاری از افسران پلیس نیز به شدت زخمی شدند. پس از اعلام ساعت عصر در پایتخت ، جمعیت شروع به پراکنده شدن کرد. پلیس چندین معترض را بازداشت کرد. جلسه پارلمان از سر گرفته شد. رهبران جهان ، از جمله نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، نخست وزیر کانادا ، این خشونت ها را محکوم کردند. همه جهان از جنگ داخلی آمریکا ترس داشتند.

[ad_2]