خشونت آمریکا در پایتخت به روز رسانی های زنده: آخرین اخبار پارلمان آمریکا بسیاری از کشته شدگان پس از درگیری طرفدار ترامپ – خشونت در کپیتول هیل: 4 نفر در خشونت توسط طرفداران دونالد ترامپ کشته شدند ، جو متشنج

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • در خشونت های طرفداران ترامپ در تپه کاپیتول پارلمان تاکنون چهار نفر کشته شده اند
  • در این خشونت ها وضعیت سه نفر وخیم است و تاکنون 52 نفر دستگیر شده اند
  • گفته می شود در میان کشته شدگان زنی نیز وجود داشت که توسط پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت

واشنگتن
تاکنون چهار نفر در اثر خشونت در کاپیتول هیل ، مجلس پارلمان حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا جان خود را از دست داده و سه نفر در وضعیت وخیمی قرار دارند. تاکنون 52 نفر دستگیر شده اند. در میان کشته شدگان ، زنی به ضرب گلوله پلیس کشته شد. علاوه بر این ، سه نفر دیگر در طول درمان جان خود را از دست دادند. در همین حال ، شهردار واشنگتن وضعیت اضطراری 15 روزه را در این شهر اعلام کرد. این وضعیت اضطراری تا 21 ژانویه ادامه دارد.

پلیس می گوید طرفداران دونالد ترامپ در جریان خشونت ها از مواد شیمیایی برای تصرف مجموعه پارلمان استفاده کرده اند. بعداً ، تعداد زیادی از افسران پلیس اخراج شدند. وی گفت: جمعیت در تلاش بودند موانع ساختمانی پایتخت را برچینند و پلیس برای از بین بردن آنها مجبور به شلیک شد. این زن در حین درمان مورد اصابت گلوله قرار گرفت و درگذشت. در میان وخیم شدن اوضاع و مقررات منع رفت و آمد در پایتخت ملی واشنگتن اعمال شد با این وجود تعداد زیادی از معترضین با نقض مقررات منع رفت و آمد به خیابان ها ریختند.
7 ژانویه 1789: اولین انتخابات ریاست جمهوری در این روز در آمریکا برگزار می شود ، معبد دموکراسی در سال 2021 با خون آغشته شد.
اعتراضات ترامپ به پیروزی بایدن در آریزونا رد شد
پلیس گفت دو بمب لوله ای نیز پیدا شد. در همین حال ، پارلمان ایالات متحده اعتراضات ترامپ به پیروزی بایدن در آریزونا را رد کرد و نتایج انتخابات را تأیید کرد. در همین حال ، رئیس دفتر ملانیا ترامپ ، بانوی اول ایالات متحده ، استفانی گریس ، و سارا متیوز معاون وزیر کاخ سفید ، پس از خشونت در محوطه دانشگاه کاپیتول هیل توسط طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا استعفا دادند. گریشام همچنین پیش از این به عنوان افسر مطبوعاتی کاخ سفید خدمت می کرد.


پیش از این ، طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، با اجبار وارد پارلمان کپیتول هیل شدند و خود را علیه خشونت پرتاب کردند ، اگرچه آنها حتی پس از شکست شدید در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آماده تسلیم نبودند. هواداران ترامپ در حال آماده سازی اعلام رسمی پیروزی در انتخابات پارلمانی جو بایدن بودند که وی وارد ساختمان کاپیتول هیل شد ، لقب نماد دمکراسی آمریکا. طرفداران ترامپ ناگهان وارد پارلمان شدند و مقامات امنیتی مجبور شدند نمایندگان مجلس را به اردوگاه ارتش برسانند.
معاون رئیس جمهور مایک پنس برای شورش علیه دونالد ترامپ ، تلاش برای اشغال پارلمان آمریکا؟
مخالفان ترامپ آن را تلاشی برای به راه انداختن یک جنگ داخلی خواندند.
به دنبال خشونت طرفداران ترامپ ، تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در ساختمان پارلمان مستقر شده و روند رسیدگی از سر گرفته شده است. از سوی دیگر ، مخالفان ترامپ آن را تلاشی برای به راه انداختن جنگ داخلی خواندند. در همین حال ، رهبران در سراسر جهان از خشونت انتقاد کرده اند. طرفداران ترامپ چندین بار در مقابل ساختمان کاپیتول هیل با پلیس درگیر شده اند و بسیاری موفق به ورود به پارلمان شده اند. در همین حال ، در مجلس هرج و مرج به وجود آمد و بسیاری از نمایندگان مجبور به ترک کار خود در داخل مجلس شدند. در همان زمان ، درهای مجلس سنا با خیال راحت بسته شد.
گفته می شود نمایندگان برای محافظت از آنها به اردوگاه نظامی ایالات متحده منتقل شده اند. در ایالات متحده ساعت دو بعد از ظهر ، مخالفت ترامپ با انتخابات آریزونا در سنا مطرح شد. در همین حال ، شایعه شده است که معترضین وارد اتاق سنا شده و هستند. سپس بحث متوقف شد. معترضین با فریاد زدن شعارهایی به طبقه سوم سنا رسیدند. نگهبانان برای بیرون راندن معترضین مجبور شدند یک اسلحه شلیک کنند.

محاصره تپه کاپیتول در ایالات متحده

پرسنل امنیتی اسلحه ای را به معترضین وارد پارلمان تحمیل کردند

[ad_2]