خبرنگار عکاسی سیدیکی دانمارکی: چگونه رویترز سندیکی دانمارکی نجات مأموریت نیروهای افغان علیه طالبان را مستند می کند

جولای 16, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

در سال 2018 ، یک عکاس خبری رویترز ، Sidiki دانمارکی ، بالاترین جایزه پولیتزر روزنامه نگاری را برای گزارش در مورد پناهندگان روهینگیا برنده شد ، اما جهان هنوز شهامت این خبرنگار نترس را ندیده است. چند روز پیش ، دانمارکی وارد قندهار در افغانستان شد. این همان منطقه ای است که روزگاری مقر طالبان بود و اکنون دوباره شاهد وضعیتی شبیه جنگ است. دانمارکی قدرت نیروهای ویژه افغان را به جهانیان نشان داد ، اما امروز داستان او داستان رشادت های او را بازگو می کند.

دانمارکی در یک مأموریت

در تاریخ 13 جولای ، توییت دانمارکی نوشت: “نیروهای ویژه افغان ، جنگنده های نخبه در چراغهای جلو مختلف کشور مستقر هستند. من برای برخی از مأموریت ها با این جوانان آمدم. وی همچنین توضیح داد که در طی مأموریت نجات در قندهار پس از نبرد با مأموریت رزمی در تمام روز ، چه اتفاقی افتاده است. انگیزه نویسنده دانمارکی (انگیزه آنها) نجات یک پلیس زخمی در حومه قندهار از چنگ نفوذی های طالبان به مدت 18 ساعت زندانی بود. این منطقه بین دولت و طالبان اختلاف دارد. او همچنین گفت که او در حال شروع به احساس تنش رو به رشد است. ارتش افغانستان انتظار حمله توسط طالبان را داشت و اتومبیل آنها دائماً با مسلسل مورد اصابت گلوله قرار می گرفت ، اما هنوز چیزی بیشتر در دسترس نبود.

طالبان حمله کردند

هنگامی که آنها به محلی برای نجات پلیس رسیدند ، نارنجک های موشکی بر روی ارتش افغانستان و یک هاموی حامل دانمارکی شروع به سقوط کردند. دانمارکی نوشت: “طالبان از نارنجک های موشکی (RPG) و سایر سلاح های سنگین علیه این کاروان استفاده کردند که در آن 3 هاموی منهدم شد. توپخانه ها روی این وسایل نقلیه سریع حرکت می کردند و به سمت مبارزان مشکوک طالبان تیراندازی می کردند ، اما تشخیص آنها دشوار بود.

و موشکها شروع به باریدن کردند

سرانجام ، هاموی ، که دانمارکی در آن نشسته بود ، نیز قربانی این حمله شد. وی نوشت: “هاموی که من با سایر نیروهای ویژه در آن نشسته بودم نیز حداقل با کارتریج 3 آر پی جی و سلاح های دیگر مورد حمله قرار گرفت.” تعهد و شجاعت دانمارک در بیانیه وی منعکس شده است – “من خوش شانس بودم که در امان بودم و با هدف گرفتن صفحه زرهی موشک عکس گرفتم …”. اتومبیل دانمارکی مورد حمله قرار گرفت ، اما او کار خود را ادامه داد.

رو به موشک نیز هست

“… و سپس استراحت”

حمله تمام نشده بود. نیروهای افغان پلیس را نجات دادند و در بازگشت ، کاروان دوباره قربانی گلوله شد. دانمارکی با عکس خود نشان داد که او تنها غیرنظامی است که در کل این حادثه گرفتار شده است. همچنین یک کودک در کنار جاده ایستاده بود که چند افغان معمولی در آن بودند.

دانمارکی که دائماً مشغول پوشاندن ماموریت بود ، دیگر خسته شده بود. او عکسی از خود در حال استراحت بر روی زمین را به اشتراک گذاشت که در آن آمده است – “15 دقیقه استراحت پس از 15 ساعت متوالی یکی پس از دیگری.” سه روز بعد ، در Spin Boldak ، او دوباره وارد شد تا به ارتش افغانستان گزارش دهد. یک بار دیگر ، طالبان به کاروان وی حمله کردند و این بار شانس دانمارک نتوانست او را نجات دهد. سلحشوری که تصویر هزاران بی گناهی را که در بین جنگ و بی عدالتی به دام افتاده اند ، به جهان آورد ، تا آخرین خواب فرو رفت.

[ad_2]