خانه جدید زمین: خانه جدید میلکومدا در زمین پس از برخورد راه شیری آندرومدا: چه اتفاقی برای برخورد کهکشان با آندرومدا خواهد افتاد

ژانویه 10, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

راه شیری راه شیری در تاریخ 13.5 میلیارد ساله خود ، بسیاری از مجموعه های کوچک ستاره را به هم پیوند داده است. بار دیگر ، کهکشان در آن جهت حرکت می کند و ممکن است به تنهایی با کهکشان قوس روبرو شود. با این حال جالب است بدانید که اگر این همسایه غول پیکر کهکشان با آندرومدا برخورد کند چه اتفاقی می افتد. آندرومدا 2.5 میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد و دو کهکشان با سرعت 5 میلیون کیلومتر در ساعت به یکدیگر نزدیک می شوند و احتمال برخورد آنها وجود دارد. (عکس: ناسا)

هر دو کهکشان با هم برخورد خواهند کرد

آندرومدا 2 میلیون سال نوری قدمت دارد و یک تریلیون ستاره دارد ، در حالی که کهکشان راه شیری نیمی از آن است. در این کهکشان 250 میلیارد ستاره وجود دارد که عمر آنها یک میلیون سال نوری است. با برخورد این دو ، یک خوشه ستاره بزرگتر ایجاد می شود که Milcomeda نامیده می شود. طبق آژانس فضایی اروپا (ESA) ، طی دو میلیارد سال دو کهکشان با یکدیگر ادغام می شوند و زمین ، خورشید و کل منظومه شمسی خانه جدیدی پیدا می کنند. (راه شیری و آندرومدا با ناسا برخورد می کنند)

در برخورد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

هنگامی که این برخورد رخ دهد ، آسمان شب ما شناخته نخواهد شد. در سال 2012 ، ستاره شناسان پیش بینی کردند که این برخورد باعث می شود خورشید ما به گوشه دیگری از کهکشان برسد. با این حال ، این امر منظومه شمسی ما را خراب نخواهد کرد. چیز دیگر این است که بشریت برای دیدن این درگیری باقی خواهد ماند ، این تا حد زیادی اسمی است. (تصویر تخیلی از برخورد دو کهکشان: ناسا)

4 میلیارد سال دیگر چه اتفاقی می افتد؟

4-

چهار تا پنج سال دیگر خورشید به یک ستاره قرمز غول پیکر تبدیل می شود. در آخرین لحظه ، سوخت آن تمام شده و عطارد و زهره را می خورد. همچنین در زمین تأثیرگذار خواهد بود. پیش از این ، ESA و NASA در عکس های خود نشان دادند که Milcomeda چگونه خواهد بود. ستاره شناسان ESA می گویند کهکشان ها بیشتر در اوایل جهان ادغام می شوند. این قسمت بزرگی از تکامل جهان است. ستاره های جدیدی در آن متولد می شوند و ستاره های قدیمی نیز می میرند. (عکس: ناسا ESA با کهکشان های دیگر جهان برخورد می کند)

[ad_2]