حیوان غول پیکر مرموز در آب: ماهی مرکب غول پیکر در جستجوی کشتی غرق شده در دریای سرخ پیدا شد

اکتبر 9, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
بیشتر زمین زیر آب است و این دنیایی است که اسرار آن برای انسان پنهان است. در چنین شرایطی ، وقتی چیزی منحصر به فرد در هزاران پا در زیر سطح آب مشاهده می شود ، دانشمندان بسیار هیجان زده می شوند. اتفاق مشابهی زمانی رخ داد که تیمی از زیست شناسان دریایی ، رسانه ها و کارگردانان برای سفر به دریای سرخ به OceanX رسیدند. در اینجا بقایای یک کشتی بزرگ به همراه موجودی بلندتر از انسان یافت می شود.

ناگهان موجودی عظیم ظاهر شد
Pella در نوامبر 2011 غرق شد. در یک جستجو ، تیم موجودی را پیدا کردند که تصور می شد مانند یک ماهی مرکب غول پیکر است و عمق آن 2800 فوت است. ماتی رودریگ ، سرپرست علوم تیم ، گفت که این تجربه هرگز فراموش نمی شود. وی گفت: “ما در حال تماشای بقایای کشتی بودیم که ناگهان موجودی عظیم در مقابل ما ظاهر شد. او ROV ما (وسیله نقلیه کنترل از راه دور) را می بیند و به کشتی می چسبد. در سپتامبر 2021 ، تیم متوجه شد که این یک ماهی مرکب بنفش است که می تواند تا دو پا رشد کند.


می تواند به عمق 20000 پا برسد
تیم OceanX این کشتی را با کشتی تحقیقاتی OceanX ، که دارای جرثقیل 40 تنی برای راه اندازی کشتی در حال غرق شدن است ، آغاز کرد. همچنین آرایه سونار و سایر تجهیزات زیر آب را از بین می برد. این کشتی مجهز به دو کشتی شناور Triton است که می تواند به مدت هشت ساعت در عمق 3280 پا بماند. این خودرو دارای یک وسیله نقلیه کنترل از راه دور و یک وسیله نقلیه زیر آب مستقل است که می تواند تا عمق 19،685 فوت غوطه ور شود.

OceanX

این موجودات نادر هستند
پلا ، که بقایای بدنش تحت تعقیب است ، در نوامبر 2011 غرق شد. او در حال رفتن به بندر نوویبا در مصر بود. این آتش سوزی در حوالی عقبه اردن آتش گرفت. این هواپیما 1229 مسافر داشت. در این حادثه یک نفر نیز جان خود را از دست داد. محققان در حال بررسی لاشه هواپیما با کمک یک روبات زیر آب بودند که یک ماهی مرکب را مشاهده کردند. گفته می شود که بسیاری از این گونه موجودات در این منطقه زندگی می کنند. با این حال ، چنین موجودات غول پیکر بسیار نادر هستند.

OceanX

[ad_2]