حمله كنگره آمریكا به چین به دلیل خصومت LAC در قانون اجازه دفاع ملی: با شوك چین بر سر لاداخ ، پارلمان آمریكا موضع قاطعانه ای را برای نشان دادن تجاوز به هند

ژانویه 3, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • چین با نگاهی به خاک هند ، در شرق لاداخ دچار شکست جدی شده است.
  • لایحه کنگره آمریکا برخورد تهاجمی چین نسبت به هند را محکوم می کند
  • این لایحه درحالیکه مجلس وتو و ترامپ را بر آن رد کرد به شکل قانون درآمد

واشنگتن
چین با چشمان بسته در خاک هند دچار شکست جدی در لاداخ شد. یک لایحه دو حزبی توسط کنگره ایالات متحده رفتار تهاجمی چین نسبت به هند را محکوم می کند. این لایحه در حال حاضر به شکل قانون درآمده است که مجلس نمایندگان حق وتو برای دونالد ترامپ را رد کرد. مجلس حق وتو ترامپ در لایحه سیاست دفاعی 740 میلیارد دلاری را رد کرد. این لایحه ، از جمله موارد دیگر ، محکومیت اقدامات برداشته شده توسط دولت چین تحت کنترل عملی است.

قانون مجوز دفاع ملی (NDAA) روز جمعه به قانون تبدیل شد. همچنین پیشنهادی وجود دارد که دولت چین را به خاتمه دادن به حمله نظامی خود علیه هند تحت کنترل دوفاکتو دعوت می کند. رئیس جمهور دونالد ترامپ این لایحه را در 23 دسامبر وتو کرد. با این حال ، این لایحه مورد حمایت قانونگذاران احزاب دموکرات و جمهوری خواه قرار گرفت. در همان زمان ، پرزیدنت ترامپ گفته است که این ماده شامل مقرراتی است که امنیت ملی را تهدید می کند.

این در آخرین روزهای حکومت ترامپ برای او یک شوک است. راجا کریشنامورتی ، نماینده هندی-آمریکایی ، گفت: “امروز ، به مناسبت سال نو ، پارلمان به طور قانونی قانون توانمند سازی دفاع ملی را با رای گیری در اتاق تصویب کرد. این مقاله همچنین حاوی نکاتی از پیشنهاد من است که در آن از چین خواسته شده است تا به نگرش تهاجمی خود نسبت به هند و منطقه هندو-اقیانوسیه پایان دهد.


بن بست در امتداد خطوط کنترل واقعی در لاداخ ادامه دارد
بن بست (LAC) در لاداخ شرقی از ماه مه سال گذشته بین چین و هند ادامه داشته است. چندین مرحله برای غلبه بر این بن بست بین دو کشور برداشته شده است ، اما تاکنون هیچ نتیجه مشخصی حاصل نشده است. کریشنامورتی گفت: تجاوز نظامی چین به هند از نظر کنترل عملی به هیچ وجه قابل قبول نیست یا موقعیت مشابهی ندارد. علاوه بر این ، مواردی که در این قانون نوشته شده است ، پیام صریح حمایت و همبستگی را به هند و سایر متحدانش در سراسر جهان هنگام ورود به سال جدید می دهد. “

قانون مجوز دفاع ملی “نگرانی جدی” در مورد ادامه رفتار تهاجمی چین نسبت به هند در مرز را بیان می کند. NDAA می گوید چین باید “تلاش کند تا از طریق مکانیسم های دیپلماتیک موجود تنش با هند را کاهش دهد و از تلاش برای حل اختلاف با زور خودداری کند.”

کنگره ما

کنگره ایالات متحده چین را در لاداخ شوکه کرد

[ad_2]