حقایق جالب ترانشه ماریانا: هر آنچه در مورد عمیق ترین مکان روی زمین ترانشه ماریانا باید بدانید: موارد خاص و جالب در مورد ترانشه ماریانا

ژانویه 9, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

شاتاکشی آستانه
جایی که نور خورشید هرگز نمی رسد. جایی آب یخ و برخی چشمه های جوشان. فشار دهید تا در حال حاضر استخوان های فرد شکسته شود. 11 هزار متر زیر سطح آب جهانی زندگی می کند که شامل بسیاری از معماها و صحنه های پر شور است. که با سطح ماه مقایسه می شود و جایی که دانشمندان به دنبال زندگی مانند سایر سیارات هستند – این داستان عمیق ترین نقطه جهان ماریانا ترانشه است.

یکی از خطرناک ترین مکان های روی زمین

عمق گودال ماریانا آن را به یکی از خطرناک ترین مکان های زمین تبدیل کرده است. در اینجا نور خورشید نمی رسد و برگ تاریکی همیشه باقی می ماند. بالای آن ، یک نقطه انجماد صفر درجه سانتیگراد است. بدترین حالت فشار آب است که می تواند در یک لحظه استخوان های انسان را بشکند. فشار 8 تن در اینچ مربع وجود دارد که با عمق حتی بیشتر می شود. این فشار آب به گونه ای بر روی بدن انسان اثر می گذارد که هر بخشی که هوا پر باشد باقی نماند. به آرامی ریه ها آرام می شوند و استخوان ها می شکنند.

سنگر ماریانا خارجی ترین سطح زمین ، عمیق ترین قسمت پوسته است. عمق آن را می توان با این واقعیت قضاوت کرد که حتی اگر کوه اورست ، بلندترین کوه جهان ، در عمیق ترین نقطه سنگر قرار گیرد ، قله آن 7000 فوت زیر سطح دریا باقی خواهد ماند. دکتر رام کاران در مورد نحوه ایجاد ترانشه به Navbharat Times Online گفت. وی توضیح داد: “ترانشه ماریانا در اثر برخورد دو صفحه تکتونیکی – اقیانوس آرام و ترانشه ماریانا تشکیل می شود. در همان زمان ، یک صفحه زیر صفحه دیگر دفن شد ، به همین دلیل پوسته قدیمی و متراکم در گوشته زیر سطح قرار گرفت. “

هیچ کس به آنچه او در اعماق جهنم نشان داد باور نکرد

جك پكاك و ستوان دون والش برای اولین بار در این دنیای ناشناخته دریاهای عمیق مداخله كردند. در 23 ژانویه 1960 ، هر دو از پنجره یک زیردریایی به نام تریست نگاه می کردند ، هر دو شاهد چنین صحنه هایی بودند که هیچ کس قبلاً آنها را ندیده بود. بزرگترین س inال در ذهن جهان ، که از دانستن تجربه آنها ناامید است ، این بود که آیا امکان زندگی در چنین عمق ، آب سرد و فشار وحشتناک وجود دارد؟ پس از رسیدن به سطح در عرض چهار ساعت و 47 دقیقه ، به دلیل هم زدن شن و ماسه ، هر دو قادر به گرفتن هیچ عکسی نبودند ، اما آنچه چشمان آنها دید یک بحث طولانی بود.

جک از پنجره یک ماهی صاف را دید. او بلافاصله به والش گفت. والش نیز این ماهی را دید و سپس شن های زیر جلوی پنجره او ظاهر شدند. با این حال ، زیست شناسان دریایی استدلال می کنند که تحت فشار قرار گرفتن ماهی ها غیرممکن است و آنچه Peeka و Jacques دیده اند متفاوت خواهد بود ، اما این مقامات باسابقه نیروی دریایی ایالات متحده روشن کرده اند که تا زمانی که دانشمندان اشتباه آنها را ثابت نکنند ، آنها اعتقاد دارند آنچه دیدند ماهی بود. حتی پس از این مأموریت ، این س remainedال باقی ماند که آیا زندگی در سنگر ماریانا امکان پذیر است؟

… پس آیا زندگی در اینجا امکان پذیر است؟

دکتر رام کاران توضیح می دهد که اطلاعات زیادی در مورد زندگی در سنگر ماریانا وجود ندارد ، اما زندگی قطعاً در حال رونق است. وی توضیح می دهد: “تعداد حیرت انگیزی از موجودات زنده حتی در شرایطی مانند نور ، اسید ، دما و فشار در اینجا یافت می شود. بیش از 200 میکروارگانیسم در اینجا وجود دارد ، از جمله سخت پوستان و xipods ، از جمله C. خیار ، هشت پا و ماهی. در سال 2014 ، حلزون ها در نزدیکی گوام در عمق 8000 متری پیدا شدند. در عکس های گرفته شده توسط جیمز کامرون ، زندگی دریایی حتی در اعماق عمق آن نیز دیده می شود. دانشمندان در حال تحقیق بر روی آنها برای درک چگونگی زندگی در اینجا هستند.

چگونه زندگی حتی در این شرایط رشد می کند؟

اعتقاد بر این است که به دلیل فشار ، کلسیم سازنده استخوان نمی تواند وجود داشته باشد. زندگی ماهی های بدون استخوان نیز زیر سوال رفته است. با این حال ، دکتر رام کاران خاطرنشان کرد که طبیعت برای علم شگفت انگیز است و شواهدی مبنی بر یافتن حلزون در ماریانا گواه این موضوع است. آنها گزارش می دهند: “ماهیانی که در نزدیکی سطح زندگی می کنند مثانه ای برای شنا دارند که هوا در آن پر است. با این کمک آنها وارونه عمل می کنند اما ماهی هایی که در اعماق زندگی می کنند کیسه هوا ندارند. بنابراین فشار بر آنها تأثیر نمی گذارد. نه تنها این ، ارگانیسم هایی که در اینجا یافت می شوند نسبت به استخوان ها وابستگی بیشتری دارند. همچنین روی جمجمه های آنها جا وجود دارد تا خطر شکستگی را کاهش دهد. بزرگترین تغییر در سطح ژنتیکی است. برای هر فرآیند ، پروتئین های موجود در بدن آنها می توانند ساختار خود را با پایداری تغییر دهند ، به این ترتیب ژن های تشکیل دهنده TMAO (تری متیل آمین اکسید) به احتمال زیاد در حلزون ها کپی می شوند. برای زندگی در آب یخ ، این موجودات دارای چربی هایی هستند که یخ نمی زنند. جدا از آن ، اگرچه تاریک است ، برخی از موجودات به چشمان تیز و تیز اعتماد می کنند ، در حالی که دیگران به لمس و لرزش کمک می کنند. برخی از آنها نور خود را تولید می کنند تا طعمه بتواند صید شود و از شکار محافظت شود. کمبود غذا بدون نور خورشید به بقایای موجودات مرده ای که از بالا به تکه های چوب می رسند بستگی دارد.

چرا دانشمندان در اینجا تحقیق می کنند؟

دکتر رام کاران توضیح می دهد که با کشف اسرار نهفته در هر حفاری ، می توان محصولاتی مانند داروها ، غذا ، منابع انرژی را پیدا کرد ، می توان برای جلوگیری از بلایایی مانند زلزله و سونامی آماده سازی کرد. بزرگترین س thatالی که در اینجا می توان به آن پاسخ داد ، تغییر در محیط زمین است. دانش موجودات زنده در زیر چنین آب عمیق ، تاریکی ، فشار و دما می تواند به ما بگوید که تکامل برای آنها چگونه اتفاق افتاده است. محققان میکروارگانیسم های ساکن در اعماق دریاها را کشف کرده اند که می تواند برای آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد سرطان استفاده شود. در چنین شرایطی ، از درمان دیابت گرفته تا نیاز مواد شوینده ، این کار را می توان در اینجا انجام داد.

نتیجه جنایت انسانی ، پلاستیک در دهانه

بر اساس یک مقاله تحقیقاتی منتشر شده در Nature Ecology and Evaluation ، مشخص شده است که میزان آلودگی در گودال ماریانا بیشتر از مناطق مجاور است که صنعتی سازی شدیدی دارد. این نشان می دهد که آلودگی ناشی از فعالیت های انسانی تا رسیدن عمق (تجمع زیستی) همچنان جمع می شود و اکنون حتی در عمیق ترین مکان جهان است. اثر آن نیز قابل مشاهده است. اقلام زیادی مانند ظروف پلاستیکی ، جعبه ها ، کیسه ها در ماریانا پیدا شد. طبق گزارشی که در مجله The Royal Society Journal انگلیس منتشر شده است ، دوزیستان در سنگر ماریانا در موجوداتی از بطری های پلاستیکی تا لباس های ما پیدا شده اند. این میکروپلاستیک ها به طور معمول از صنایع آسیا مانند چین و ژاپن به آب می رسند. علاوه بر این ، دکتر رام کاران توضیح می دهد که زمین لرزه در کف دریا می تواند به عناصر یافت شده در بالا برسد. وی می گوید: “کشف آلاینده ها در این سطح در اینجا حقیقت تأثیر مخرب انسان ها را بر روی زمین آشکار می کند.”

خطر “سم” برای از بین بردن ماهی چقدر است؟

گزارش دانشگاه میشیگان می گوید ماهی های مرده جیوه را به سنگر می برند. وجود جیوه در دریا علائم خطرناک بسیاری را نشان می دهد. این یک نوروتوکسین است که بر مغز تأثیر می گذارد. بر اساس تحقیقات ، این سم از نیروگاه های زغال سنگ ، نیروگاه های سیمان ، زباله سوزها ، معادن و سایر کارخانه های مشابه از طریق رودخانه ها از طریق باران و گرد و غبار به دریا می رسد. میکروب ها همچنین آن را به متیل جیوه سمی تر تبدیل می کنند. این می تواند تهدیدی بزرگ برای سیستم عصبی ، سیستم ایمنی بدن و سیستم هضم انسان و حیات وحش از طریق ماهی و سایر غذاهای دریایی باشد. دکتر رام کاران می گوید هند و دیگر کشورهای جنوب آسیا باید انتشار جیوه از نیروگاه های زغال سنگ را محدود کنند.

چگونه مردم به عمق شکستن استخوان ها رسیدند؟

در سال 2012 ، جیمز کامرون ، کارگردان مشهور سینمای هالیوود ، رکورد جهانی منحصر به فرد لمس تا عمق 10989 متری در یک زیردریایی را ثبت کرد. در سال 2020 ، کیتی سالیوان فضانورد سابق ناسا اولین زنی شد که رقیب Deep را لمس کرد. کتی همچنین اولین آمریکایی بود که در فضا قدم زد. سنگر ماریانا اکنون در منطقه حفاظت شده آمریکا تحت بنای یادبود ملی دریایی ماریانا سنگر واقع شده است. مجوز تحقیق در Sirena Deep از خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده و تحقیق در Challenger Deep از ایالت فدرال میکرونزی گرفته شده است. شخصاً پایین آمدن 100 پا برای هر فردی نیز دشوار است. دانشمندان از HOV برای رفتن به Challenger Deep استفاده می کنند. (همه عکس ها: اداره ملی اقیانوسی و جوی))

با کیتی سالیوان ، فضانورد ناسا ، که عمیق ترین نقطه زمین را لمس می کند ، ملاقات کنید

با کاتی سالیوان ، فضانورد ناسا ، که عمیق ترین نقطه زمین را لمس می کند ، ملاقات کنید

[ad_2]