حزب مخالف نپال: دولت احزاب مخالف نپال: احزاب مخالف نپال در حال آماده سازی برای تشکیل دولت هستند

می 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کاتماندو
کنگره اصلی نپال (NC) مخالف اصلی نپال تصمیم گرفت برای نخست وزیری نامزد شود. یک روز قبل ، رئیس جمهور از احزاب سیاسی خواسته بود تا روز پنجشنبه دولت جدید تشکیل دهند ، زیرا شارما اولی به رهبری حزب کمونیست اعتبار خود را از دست می داد. در جلسه نمایندگان NK روز سه شنبه ، تصمیم گرفته شد که دولت بعدی تشکیل شود.

این حزب به رهبری شر بهادر دیوبا از مرکز مائوئیست حزب کمونیست نپال (CPN-MC) پشتیبانی می کند و امیدوار است که نمایندگان حزب جاناتا سماویادی-نپال (JSPN) نیز از آن حمایت کنند. دفتر رئیس جمهور بیدیا دوی بهندری روز دوشنبه گفت که تصمیم گرفته است احزاب را برای تشکیل دولت اکثریت طبق ماده 76 (2) قانون اساسی نپال دعوت کند.

هیمالیا تایمز گزارش داد ، وی همچنین امیدوار است که بتواند بر قانونگذاران CPH-UML در ماداو کمار نپال و جناح های تحت هدایت جهنث خانال تأثیر بگذارد تا به تشکیل دولت کمک کند. طبق اخبار ، NC دارای 61 عضو در 271 عضو هیئت است ، در حالی که CPN-MC دارای 49 عضو است. این حزب به 26 قانونگذار دیگر برای تشکیل دولت ائتلافی تحت رهبری خود نیاز دارد. 32 عضو JSP-N می توانند نقش مهمی در تشکیل دولت داشته باشند.


15 نماینده فراکسیون JSP-N ، به رهبری ماهانت تاکور و راجندرا ماهاتو ، در رای گیری عدم اعتماد روز دوشنبه بی طرف بودند و هنوز در مورد حمایت از دولت ائتلاف به رهبری NC تصمیم گیری نکرده اند. دبیر مشترک NC ، پراکاش شاران مهات پس از جلسه روز سه شنبه به خبرنگاران گفت ، “JSP-N در این مورد اختلاف نظر دارد. ما امیدواریم که JSP-N ما را در تشکیل دولت تا آخرین مهلت پنجشنبه پشتیبانی کند. “

وی گفت پوشپان کمال دهال ، پراچاندا ، که رئیس CPN-MC است ، به حزب اطمینان داده است که از تشکیل دولت بعدی به رهبری NC حمایت خواهد کرد. اگر JSP-N از NC پشتیبانی نكند ، آنگاه حزب تلاش خواهد كرد تا 28 نماینده از جناح نپال-هانال UML را برای استعفا تحت تأثیر قرار دهد.


در این شرایط ، قدرت اتاق به 243 کاهش می یابد و NC و CPN-MC ، همراه با 15 نماینده JSP-N که به اوپندرا یداو و بابرام باتارای وفادار هستند ، می توانند دولت را تشکیل دهند. طبق قانون 76 (2) ، اگر یک حزب اکثریت واضحی در مجلس نداشته باشد ، رئیس جمهور می تواند یک عضو مجلس را به عنوان نخست وزیر منصوب کند ، وی ممکن است اکثریت دو یا چند حزب را از مجلس نمایندگان دریافت کند.

کاتماندو پست گزارش می دهد که اگر اتاق مطابق با قانون 76 (2) موفق به تشکیل دولت نشود یا نخست وزیر منصوب شده بر اساس آن ماده نتواند ظرف 30 روز رأی اعتماد کسب کند ، رئیس جمهور می تواند طبق قانون 76 درخواست کند. (3) . در این صورت ، اولی می تواند بار دیگر ادعای تشکیل دولت کند.

اولی رهبر بزرگترین حزب مجلس است. اگر اولی توسط قانون اساسی منصوب شود ، باید ظرف 30 روز از تاریخ انتصاب اعتماد کسب کند. بحران سیاسی در نپال در 20 دسامبر سال گذشته عمیق تر شد ، زمانی که رئیس جمهور انحلال مجلس نمایندگان و انتخابات را به پیشنهاد نخست وزیر اعلام کرد. اولی این توصیه را در میان درگیری قدرت در حزب حاکم حزب کمونیست نپال (NAC) ارائه داد.

وی در ماه فوریه با رد تصمیم مجلس برای انحلال آن توسط دیوان عالی کشور به کار خود بازگردید.

شر بهادر

شر بهادر

[ad_2]