جک ما ناپدید شد: میلیاردر چینی جک ما پس از سقوط خطای رئیس جمهور شی جین پینگ به مدت 2 ماه ناپدید شد – رئیس جمهور چین شی جین پینگ به سختی لعنتی شد ، میلیاردر جک ما دو ماه مفقود بود

ژانویه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • جک ما ، سومین میلیاردر بزرگ چین و مالک گروه علی بابا ، طی دو ماه گذشته مفقود شده است.
  • جک ما ، که دنیای فناوری را در چین اداره می کند ، پس از اختلاف با رئیس جمهور چین دیده نشد
  • جک ما در سخنرانی خود به شدت از تنظیم کننده های مالی “بهره دار” چین و بانک های دولتی انتقاد کرده بود.

پکن
جک ما ، سومین میلیاردر بزرگ چین و مالک گروه علی بابا ، در دو ماه گذشته ناپدید شد. جک ما ، حاکم بر دنیای فناوری چین ، پس از اختلاف با رئیس جمهور چین شی جین پینگ ، طی دو ماه دیده نشده است. جک ما در سخنرانی خود در شانگهای در اکتبر گذشته به شدت از تنظیم کنندگان مالی “با بهره” چین و بانک های دولتی انتقاد کرد.

جک ما ، الگویی برای میلیون ها نفر در سراسر جهان ، از دولت خواست که در سیستمی که می خواهد “تلاش برای ورود چیزهای جدید به تجارت را سرکوب کند” تغییراتی ایجاد کند. وی قوانین بانکی جهانی را “باشگاه افراد پیر” خواند. حزب کمونیست حاکم چین پس از سخنرانی فوران کرد. انتقادات جک ما را حمله به حزب کمونیست می دانستند. سپس مشکلات جک ما آغاز شد و محدودیت های شدیدی بر تجارت وی اعمال شد.

اقدام سختگیرانه به دستور رئیس جمهور چین شی جین پینگ
در ماه نوامبر ، مقامات چینی ضربه سنگینی به جک ما وارد کردند و پیشنهاد عمومی 37 میلیارد دلاری مورچه را متوقف کردند. براساس گزارش وال استریت جنرال ، دستور لغو IPO جک ما در IP Group مستقیماً از سوی رئیس جمهور چین شی جین پینگ صادر شده است. سپس از جک ما خواسته شد تا شب تحقیقات کریسمس از چین کوچ نکند تا تحقیقات در حال انجام علیه گروه Alibaba وی به پایان برسد.


سپس جک ما به طور مرموزی از برنامه تلویزیونی “قهرمانان تجارت آفریقایی” درست قبل از فینال در ماه نوامبر ناپدید شد. نه تنها این ، عکس او نیز از نمایش حذف شد. سخنگوی گروه علی بابا گفت: جک ما به دلیل جنجال و جنجال دیگر عضو قوه قضاییه نیست. چند هفته قبل از پایان نمایش ، جک ما توییت کرده بود که نمی تواند منتظر ملاقات با همه شرکت کنندگان باشد. از آن زمان تاکنون هیچ پستی در سه حساب کاربری وی در توییتر ارسال نشده است. او مرتباً در توییتر می نوشت.

در چین سابقه “خاموش کردن” منتقدان وجود دارد
جک ما اولین نفری نیست که صدا را در چین سرکوب می کند. چین تعداد زیادی از افرادی را که از سیاست های حزب کمونیست یا دولت شی جین پینگ انتقاد می کنند ، در کشور خود بازداشت کرده است. پیش از این ، رن جی جیانگ ، تاجر املاک ، که از شی جین پینگ انتقاد کرد ، ناپدید شد. وی شی جین پینگ را به عنوان یک “جوکر” توصیف کرد تا با تاج و تخت به درستی برخورد کند. وی بعداً 18 سال در زندان بود. میلیاردر چینی دیگر به نام شیان جیان هوا از سال 2017 در حصر خانگی به سر می برد.

[ad_2]