جو بایدن 100 میلیون آمریکایی را واکسینه می کند Covid 19 در 100 روز: جو بایدن 100 واکسن را برای 100 کرور آمریکایی در 100 روز اعلام کرد

ژانویه 16, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریکا ، از برنامه بلند پروازانه ای برای تزریق واکسن Covid-19 به 100 میلیون آمریکایی در 100 روز اول دوره ریاست جمهوری خود برای مبارزه با اپیدمی تاج ، خبر داد. قرار است که بایدن از 20 ژانویه به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آغاز به کار کند. وی پیش از این روز جمعه برای مقابله با بحران سلامتی با تیمش دیدار کرده بود.

طبق رهگیری ویروس تاج دانشگاه جان هاپکینز ، تاکنون بیش از 2،35،23،000 نفر در ایالات متحده به ویروس تاج آلوده شده اند و 3،91،955 نفر درگذشته اند. آمریکا کشوری است که بیشتر در جهان به این بیماری مبتلا شده است. بایدن در جریان مبارزات انتخاباتی خود اپیدمی کوید -19 را به یک مشکل بزرگ تبدیل کرده بود و به رأی دهندگان قول داد که با آن مقابله کرده و از بحران اقتصادی ناشی از آن عبور کنند.

“هدف این است که در 100 روز اول دوره به 10 کرور واکسن نیاز داشته باشیم”
بایدن به خبرنگاران در ویلمینگتون گفت: “واکسیناسیون در ایالات متحده تاکنون کاملاً ناکام بوده است و ما در جلسه امروز در مورد 5 موضوع بحث کردیم. از طریق این پنج چیز سعی خواهیم کرد وضعیت را تغییر دهیم ، با این پنج چیز ناامیدی را به امید تبدیل خواهیم کرد. این پنج مورد به ما در تحمیل 10 واکسن کرور در 100 روز اول دوره کار ما کمک می کند.

وی گفت: من اطمینان دارم که می توانیم به این مهم دست یابیم و زمان آن فرا رسیده است که اهداف بزرگی را تعیین کنیم تا با شجاعت و اعتقاد به جلو حرکت کنیم ، زیرا سلامت ملت واقعاً در معرض خطر است. اول از همه ، ما بلافاصله با همه کشورها همکاری خواهیم کرد تا واکسیناسیون را برای گروه های دارای اولویت بالاتر معرفی کنیم. “بایدن گفت ملت جدید در این تلاش های جدید متحد خواهد شد و میلیاردها دلار از واکسیناسیون فدرال ، غربالگری و سایر اقدامات برای مبارزه با اپیدمی هزینه خواهد کرد.

“ما با این کارزار این اپیدمی را کنترل خواهیم کرد”

بایدن روز جمعه گفت: “من قول می دهم با این کارزار این اپیدمی را کنترل کنیم.” وی گفت که برای این امر ، مجلس مجبور خواهد بود که هزینه بیشتری را تصویب کند. وی همچنین از مردم خواست که اقدامات احتیاطی اساسی مانند استفاده از ماسک ، جلوگیری از ازدحام بیش از حد و شستن مکرر دست ها را دنبال کنند. بایدن گفت: “این یک مسئله سیاسی نیست. این در مورد نجات جان است. من می دانم که این به یک مشکل چریکی تبدیل شده است ، اما احمقانه است و احمقانه اتفاق می افتد.

این اعلامیه یک روز پس از آن اعلام شد که بایدن از برنامه نجات 1.9 تریلیون دلاری آمریکا برای مقابله با این بیماری و پشتیبانی فوری از یک اقتصاد ناپایدار خبر داد. این طرح برای کنترل شیوع ویروس تاج 400 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد. بر اساس این طرح ، اقدامات گسترده واکسیناسیون در ایالات متحده و اقدامات بسیار دیگری باید برای مقابله با بیماری همه گیر انجام شود.

[ad_2]