جو بایدن در مورد جنگ در افغانستان: جو بایدن در مورد جنگ طالبان در افغانستان

آگوست 19, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
اکثر آمریکایی ها معتقدند که جنگ در افغانستان عادلانه نیست ، در حالی که نظرات آمریکایی ها درباره سیاست خارجی جو بایدن رئیس جمهور و امنیت ملی او متفاوت است. این در مطالعه ای که توسط آسوشیتدپرس و مرکز مطالعات روابط عمومی NORC منتشر شده است ، آشکار شد.

طبق این نظرسنجی ، تقریباً دو سوم آمریکایی ها گفتند که فکر می کنند بزرگترین جنگ آمریکا ارزش جنگیدن را ندارد. در عین حال ، 47 درصد معتقدند که مدیریت بایدن در امور بین الملل درست است ، در حالی که 52 درصد از سیاست امنیت ملی بایدن حمایت می کنند.

بایدن به ارتش افغانستان حمله کرد: “اگر ارتش نتواند در برابر طالبان دفاع کند ، آمریکا نمی تواند تغییری ایجاد کند”
انتقاد از بایدن
این نظرسنجی از 12 تا 16 اوت ، بین زمانی که طالبان کنترل پایتخت افغانستان ، کابل را در دست گرفت و به قدرت رسید ، انجام شد. بایدن به دلیل عدم آمادگی و بحران بشردوستانه برای توقف تسلط فزاینده طالبان با انتقاد مواجه شده است.


مارک سول ، 62 ساله از کانزاس ، گفت: “شما در 20 سال شکست خوردید.” اگرچه برخی از مردم با جنگ مخالف بودند ، اما با توجه به وضعیت افغانستان ، خروج از آنجا را مناسب نمی دانند. سباستین گارسیا ، حامی 23 ساله بایدن در لاباک ، تگزاس ، می گوید: “ما نباید از ابتدا آنجا بودیم.” او گفت که سه تن از بستگانش در افغانستان خدمت می کردند. حدود دو سوم مردم معتقدند که جنگ در عراق پس از افغانستان نیز یک اشتباه است.


بایدن به این تصمیم پایبند است
رئیس جمهور به تصمیم خود برای خروج از افغانستان پایبند بوده و می گوید نمی تواند اجازه دهد جنگ به طور نامحدود ادامه یابد و آمریکایی ها نیز موافقت می کنند. در همین حال ، ژنرال ویلیام هنک تیلور از ارتش آمریکا گفت که از زمان عملیات نجات 14 آگوست 7000 نفر از افغانستان خارج شده اند. وی گفت که 5200 سرباز در کابل حضور دارند.


“سربازان نمی توانند از زنان محافظت کنند”
در عین حال ، بایدن در جریان پخش ABC ، ​​نگرانی ها در مورد رفتار با زنان و دختران در افغانستان را نادیده گرفت و گفت که تلاش برای حمایت از حقوق زنان در سراسر جهان از طریق نیروی نظامی “منطقی نیست”. در عوض ، کسانی که حقوق بشر را نقض می کنند باید تحت “فشار دیپلماتیک و بین المللی” قرار گیرند تا رفتار خود را تغییر دهند.

محبوبیت بایدن در ورطه پس از بازگشت طالبان ، انتخاب کمتر از نیمی از آمریکایی ها
فروش سلاح متوقف شود
پس از تصرف طالبان در افغانستان ، ایالات متحده فروش سلاح به دولت افغانستان را ممنوع کرد. دفتر امور سیاسی / نظامی وزارت خارجه آمریکا گفت: “به دنبال تغییر سریع شرایط در افغانستان ، اداره کنترل فروش دفاعی تمام تحقیقات آینده و جاری را برای تعیین مناسب بودن آنها برای پیشرفت در صلح جهانی ، امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده انجام خواهد داد. سیاست. “بررسی مجوزهای صادرات و سایر مجوزهای ارائه شده.

عجمر درگه شریف بیانیه مهمی می دهد که طی آن پاکستان و آمریکا مسئول اشغال افغانستان توسط طالبان هستند

جو بایدن به این تصمیم پایبند است

جو بایدن به این تصمیم پایبند است

[ad_2]