جو بایدن به حمایت نظامی آمریکا از عربستان در یمن پایان داد: بایدن گفت: آمریکا حملات عربستان در یمن را تحمل نخواهد کرد – خشونت باید پایان یابد

فوریه 5, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا می خواهد عربستان سعودی عملیات نظامی خود را در یمن پایان دهد
  • جنگ در یمن طی 6 سال گذشته ادامه داشته است ، جنگ بین عربستان و ایران شورشیان حوثی را قادر ساخته است
  • ایالات متحده فروش اسلحه به عربستان سعودی را ممنوع کرده و ممکن است با ایران مذاکره کند

واشنگتن
جو بایدن ، رئیس جمهور جدید آمریکا ، از برداشتن پشتیبانی از عملیات نظامی مورد حمایت عربستان در یمن خبر داد. دولت آمریكا می گوید خشونت در یمن طی شش سال گذشته باید پایان یابد. رئیس جمهور بایدن هنگام بازدید از وزارت امور خارجه ایالات متحده در واشنگتن گفت که جنگ باید پایان یابد. یمن ، هم مرز با خلیج عدن ، سالها میدان جنگ بین شورشیان حوثی مورد حمایت ایران و عربستان سعودی بوده است.

بایدن نماینده ویژه ای به یمن منصوب کرد
بایدن ، دیپلمات کهنه کار آمریکایی ، تیموتی لندرکینگ را به عنوان نماینده ویژه برای پایان دادن به خشونت های جاری در یمن به ایالات متحده فرستاد. از طریق تیموتی ، آمریکا نه تنها می خواهد احترام از دست رفته در یمن را بدست آورد ، بلکه می خواهد قدرت خود را بر این منطقه از نظر جغرافیایی حفظ کند.

فروش سلاح سعودی نیز متوقف شده است
سازمان ملل یمن را بزرگترین بحران انسانی جهان معرفی کرده است. 80 درصد مردم آنجا کمبود غذا دارند. علاوه بر این ، افراد در مقیاس بزرگ با گرسنگی روبرو هستند. در نتیجه این جنگ ، یمن نه تنها میلیون ها نفر را تحت تأثیر قرار داد ، بلکه میلیون ها نفر را نیز کشته است. برای نشان دادن تعهد خود ، تمام پشتیبانی ایالات متحده از جمله فروش سلاح برای عملیات جنگی در یمن پایان یافت.

یمن 01

چرا خلیج عدن اینقدر مهم است؟
نیمی از تجارت جهانی از طریق خلیج عدن انجام می شود. قسمت اصلی این فرآورده های نفتی است. اگر ارتش هر کشوری در این زمینه قدرتمند باشد ، می تواند نیازهای انرژی دشمنان خود را ببندد. جدا از آن تجارت دریایی از طریق کانال سوئز انجام می شود. عدن با عربستان سعودی و عمان همسایه است.

بایدن نسبت به ایران نرم و گرم به عربستان سعودی است
موضع جو بایدن در مورد ایران از همان ابتدا نرم بوده است. به همین دلیل است که ایران اظهار داشته است که ممکن است به توافق هسته ای امضا شده در زمان رژیم اوباما بازگردد. در عین حال ، بایدن موضع قاطعی در برابر عربستان سعودی اتخاذ کرده است. چند روز پیش ، وی فروش اسلحه های امضا شده در زمان ترامپ را ممنوع کرد.

[ad_2]