جو بایدن ، پیرترین رئیس جمهور 78 ساله آمریکا ، شاهد تغییر در جهان است ، دانش فنی – جو بایدن ، رئیس جمهور 78 ساله ایالات متحده ، تغییر در جهان را دیده است ، بدانید چگونه

ژانویه 23, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
شما بارها و بارها از بزرگان مسن شنیده اید که می گویند ما این موها را زیر آفتاب سفید نکردیم … این جمله اغلب برای توصیف این تجربه به کار می رود و کاملاً با جو بایدن 46 رئیس جمهور تازه انتخاب شده آمریکا متناسب است. دیده است که آمریکا در برابر چشمان ما تغییر می کند. بایدن در 20 نوامبر 1942 در اسكرانتون ، پنسیلوانیا به دنیا آمد.

او چهارشنبه 78 سال و دو ماه و یک روز داشت. این 78 روز مسن تر از سنی است که رئیس جمهور رونالد ریگان در سال 1989 از سمت خود خارج شد. بیایید ببینیم که این کشور در طول زندگی بایدن ، رهبر آمریکا چگونه تغییر کرده و چگونه می توان این تغییر را در دوره ریاست جمهوری او منعکس کرد. هرچه جمعیت بیشتر باشد ، از تنوع بیشتری برخوردار می شود ، اکنون جمعیت آمریکا به 33 کرور نزدیک می شود که در بدو تولد بایدن 13.5 کرور بود.

هنگامی که بایدن برای اولین بار در سال 1972 به مجلس سنا انتخاب شد ، جمعیت کنونی تقریباً 60 درصد افزایش یافت. در طول زندگی بایدن ، جمعیت جهان از 2.3 میلیارد به 7.8 میلیارد نفر افزایش یافت. تنوع بایدن در آمریکا تکان دهنده تر است. طبق اولین سرشماری در سال 1950 پس از تولد بایدن ، 89 درصد سفیدپوستان در این کشور سفیدپوست هستند.

در سال 2020 ، 60 درصد سفیدپوستان آمریکای لاتین در این کشور و 76 درصد سفیدپوست بودند ، از جمله سفیدپوستان آمریکای لاتین. در چنین شرایطی تعجب آور نیست که بایدن ، که برای اولین بار در سن 30 سالگی تقریباً با برتری سفید به عضویت سنا درآمد ، در اولین سخنرانی خود پس از 48 سال ریاست جمهوری عدالت نژادی داشت. چندین دستور اجرا را صادر کرد که به نفع مهاجران بود.

بایدن بطور مشخص از كامالا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور كه ​​اولین زنی بود كه به پست ملی انتخاب شد و همچنین اولین زن سیاه پوستی بود كه به آن سمت رسید و زنی از نژاد جنوب آسیا بود. او به هریس گفت: “حالا به من نگو ​​که همه چیز نمی تواند تغییر کند.”

وقتی بایدن برای اولین بار سناتور شد ، کمالا بیشتر دانش آموز منزوی مدرسه ابتدایی عمومی اوکلند بود. وقتی بایدن در یک جلسه مشترک پارلمانی صحبت می کرد ، دو زن پشت رئیس جمهور بودند و این خود اولین پرونده بود. هریس و گوینده نانسی پلوسی هر دو زن بودند. با این حال ، زمان لازم است تا تغییر ایجاد شود.

هریس تنها دومین زن سیاه پوستی بود که به سنا رفت. وقتی او روز دوشنبه از سنا استعفا داد ، هیچ زن سیاه پوستی باقی نمانده بود. در 100 کرسی سنا فقط سه سیاه پوست وجود دارد. سیاه پوستان آمریکایی حدود 13 درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند. پول صحبت می کند. در آمریکا ، حداقل دستمزد در سال 1942 هر ساعت 30 سنت بود. یک دلار 100 سنت وجود دارد ، همانطور که 100 روپیه داریم.

طبق سرشماری سال 1940 ، قبل از تولد بایدن ، درآمد متوسط ​​برای مردان 956 دلار بود ، در حالی که برای زنانی که یک دلار درآمد داشتند ، درآمد زنان 62 سنت بود. امروز حداقل دستمزد در ایالات متحده 7.25 دلار در ساعت است. طبق آخرین آمار حقوق و دستمزد دولت فدرال ، متوسط ​​درآمد سالانه کارمندان تمام وقت 51،100 دلار است. صحبت از قدرت خرید است ، این ارقام نیز جالب هستند.

در ماه تولد بایدن ، به طور متوسط ​​دوازده تخم مرغ در شهرهای آمریکا با حدود 60 سنت – یا مثلاً معادل حداقل حقوق دو ساعته – پیدا شد. سپس یک بسته نان به مدت 9 سنت ، یعنی حدود 20 دقیقه کار آمد. از امروز ، برای یک بسته نان به حدود یک و نیم دلار (12 دقیقه کار با توجه به حداقل دستمزد) یا به طور متوسط ​​دو دلار (حدود 16 دقیقه کار) می رسد. همچنین دیدن ارقام هزینه دانشگاه بسیار جالب است.

در هنگام تولد بایدن (در دهه 1940) هزینه سالانه مدرسه تجارت هاروارد حدود 600 دلار بود ، یعنی حدود دو سوم از درآمد متوسط ​​یک کارگر آمریکایی. امروز ، شهریه سالانه برای MBA از دانشگاه هاروارد 73000 دلار یا معادل یک سال و حدود پنج ماه حقوق (بدون احتساب مالیات) ، با توجه به میانگین حقوق آمریکایی ها است. بایدن پیشنهاد کرد حداقل دستمزد را هر ساعت 15 دلار افزایش دهد ، اگرچه جمهوری خواهان مخالف آن بودند.

[ad_2]