جنگ اسرائیل در غزه: ترکیه خواستار اقدام علیه اسرائیل در مورد حمله غزه است زیرا سازمان ملل از جنگ ترس دارد: موضع قاطع ترکیه در مورد هشدار اسرائیل از جنگ غزه

می 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • نگرانی بین المللی در مورد حملات اسرائیل به غزه
  • ترکیه می گوید با روسیه گفتگو می کند تا به اسرائیل عبرت دهید
  • نماینده سازمان ملل متحد با هشدار درباره جنگ ، خواستار آتش بس شد
  • فرمانده حماس در حمله اسرائیل به نوار غزه کشته شد

آنکارا
رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه به ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه گفت كه جامعه جهانی باید “یك درس سخت و متفاوت” در برابر رفتار اسرائیل با فلسطینی ها به او بیاموزد. بیانیه اردوغان به شکل گسترده تری به گمانه زنی ها در مورد جنجال دامن زد. به ویژه هنگامی که نماینده سازمان ملل در سازمان ملل نسبت به جنگ هشدار داده باشد. تعداد فلسطینیان کشته شده در غزه در حملات اسرائیل به 43 نفر رسیده است. آنها شامل 13 کودک و سه زن هستند. حدود 300 نفر زخمی شدند.

اخطار فرستاده سازمان ملل
نماینده خاورمیانه در سازمان ملل هشدار داد که خشونت بین اسرائیل و شبه نظامیان فلسطینی همچنان ادامه دارد و به نظر می رسد وضعیتی با هدف یک جنگ بزرگ وجود دارد. تور وینسلند اوضاع را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهد داد. وی از رهبران علاقه مند خواست تا مسئولیت تشدید تنش ها را بر عهده بگیرند و آتش سوزی را متوقف کنند.

“آموزش دروس دشوار و متفاوت”
به گفته ریاست ارتباطات رئیس جمهور ترکیه ، رهبران دو کشور روز چهارشنبه به صورت تلفنی درباره تنش ها در قلمرو مورد مناقشه قدس گفتگو کردند. طبق این بیانیه ، اردوغان گفت که “جامعه جهانی باید یک درس قوی و متفاوت به اسرائیل بیاموزد” و گفت که شورای امنیت سازمان ملل باید سریع وارد عمل شود تا اسرائیل “پیام واضحی” دریافت کند.

فرمانده نظامی حماس در حمله موشکی اسرائیل کشته شد و چندین فرمانده را به قتل رساند
مخالفت با حمله اسرائیل
در این بیانیه آمده است كه اردوغان به پوتین پیشنهاد كرد كه یك نیروی امنیتی بین المللی را برای محافظت از فلسطینی ها در نظر بگیرد. در همین حال ، هزاران نفر در استانبول به حمله اسرائیل اعتراض کردند و قانون منع رفت و آمد ملی را برای ویروس تاج در سه شنبه شب نقض کردند. تعداد زیادی از کاروان های اتومبیل با در دست داشتن پرچم های ترکیه و فلسطین به سمت سفارت اسرائیل حرکت کردند.

فرمانده حماس کشته شد
فرمانده گروه نبرد حماس در غزه در حمله هوایی اسرائیل کشته شد. حماس این را تأیید کرد. اعتقاد بر این است که باسم عیسی ، که در حمله روز چهارشنبه پس از نبرد 2014 غزه کشته شد ، بزرگترین مقام حماس تاکنون بوده است. این درگیری ها پس از هفته ها تنش در اورشلیم رخ داد.

اسرائیل به غزه حمله می کند

اسرائیل به غزه حمله می کند

[ad_2]