جنایات چین در اجلاس هنگ کنگ 53 رهبر رهبر دموکراسی را دستگیر کرد

ژانویه 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

هنگ کنگ
آزار و شکنجه چینی ها در هنگ کنگ هر روز سوابق جدیدی از ظلم را ایجاد می کند. پلیس هنگ کنگ روز چهارشنبه 53 قانونگذار سابق و فعال دموکراسی خواه را به دلیل نقض قانون جدید امنیت ملی در روز چهارشنبه دستگیر کرد. این رهبران متهم به نقض قانون جدید امنیت ملی با شرکت در انتخابات مقدماتی غیررسمی قانونگذار در سال گذشته شده اند.

چنین اقدامی بزرگ برای اولین بار از زمان اجرای قانون جدید
ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و انگلیس از چین به دلیل دستگیری قانونگذاران و فعالان دموکراسی خواهی به شدت انتقاد کرده اند. ایالات متحده همچنین خواستار آزادی فوری این رهبران از چین شده است. دستگیری بسیاری از قانونگذاران سابق و فعالان دموکراسی خواهی بزرگترین حرکت علیه جنبش دموکراسی خواهی در هنگ کنگ از زمان اجرای قانون امنیت ملی در پکن است. چین ژوئن گذشته این قانون را تصویب کرد تا اختلافات در منطقه نیمه خودمختار را فرو نشاند.

دولت دست نشانده چین در هنگ کنگ روشن کرده است
وزیر امنیت هنگ کنگ گفت: در این عملیات عناصر فعال مظنون به مشارکت در این جنایت ، صدمه جدی ، ممانعت یا رد وظایف قانونی مدیر اجرایی دولت هنگ کنگ هدف قرار گرفت. وی گفت که بازداشت شدگان گمان می كنند كه وی از طریق برنامه خود برای جلب اکثریت قوه مقننه سعی در فلج كردن دولت داشته و شرایطی را ایجاد كرده است كه رهبر عالی هنگ كنگ را وادار به استعفا كند و دولت باید از كار خود دست بكشد.

پلیس رهبران را با زور از خانه دستگیر کرد
لام چوک تینگ ، نماینده سابق مجلس ، ویدئویی را در صفحه فیس بوک خود به اشتراک گذاشت و گفت که پلیس به خانه او وارد شد و به او گفت که وی مظنون به نقض قانون امنیت ملی است. مدیر اجرایی این کشور ، كاری لام ، با اشاره به همه گیری جهانی ویروس كورونا ، انتخابات مجلس قانونگذاری هنگ كنگ را به مدت یك سال به تعویق انداخت.

پلیس پیچ بسیاری از رهبران بزرگ را محکم کرده است
براساس گزارش های نشریه محلی South China Morning Post و وب سایت Now News ، دستگیرشدگان شامل قانونگذاران سابق و فعالان دموکراسی خواه هستند. بزرگترین حزب مخالف حزب دمکرات هنگ کنگ در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد که هفت نفر از اعضای آن دستگیر شده اند. در میان آنها رئیس سابق حزب وو چیوائی ، نمایندگان سابق مجلس نمایندگان هلنا وونگ ، لام چوکتینگ و جیمز تو قرار دارند.

آمریکا و اتحادیه اروپا خواستار آزادی رهبران شده اند
در همین حال ، اتحادیه اروپا خواستار آزادی فوری اعضای پارلمان اروپا و فعالان دموکراسی دستگیر شده است. سخنگوی اتحادیه اروپا پیتر استانو در یک کنفرانس خبری گفت که این دستگیری ها نشانه این است که کثرت گرایی سیاسی دیگر در هنگ کنگ تحمل نخواهد شد. وی گفت: از قانون امنیت برای سرکوب مخالفان و خفه کردن حقوق بشر و آزادی سیاسی استفاده می شود. استانو احتمال تحریم علیه چین را رد نکرد و گفت مقامات اتحادیه اروپا و کشورهای عضو در حال بررسی اقداماتی هستند که می تواند در این زمینه برداشته شود.

انتخابات غیر رسمی سال گذشته برگزار شد
در ژوئیه سال گذشته ، فعالان و قانون گذاران طرفدار دموکراسی انتخابات مقدماتی غیررسمی را برگزار کردند تا تصمیم بگیرند کدام نامزد در مجلس قانونگذاری به تعویق افتاده شرکت کند ، که این امر شانس آنها را برای کسب کرسی های بیشتر در انتخابات آینده افزایش می دهد. این رهبران طرفدار دموکراسی ، دولت فعلی را طرفدار چین توصیف می کنند و می گویند با کسب کرسی های بیشتر ، شانس آنها برای رای گیری علیه دولت افزایش می یابد.

[ad_2]