جت های آبی: جت های آبی که از ایستگاه فضایی بین المللی دیده می شود: رعد و برق از ایستگاه فضایی بین المللی دیده می شود

ژانویه 24, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

برخورد صاعقه از زمین به همان اندازه که به نظر می رسد خطرناک است. با این حال ، دیدگاه او کمی متفاوت از فضا است. ایستگاه فضایی بین المللی از بالای ابرهای طوفانی در حال عبور پیچ و مهره ای آبی رنگ است. دیدن از زمین تقریباً غیرممکن است. در تاریخ 26 فوریه 2019 ، دستگاه های نصب شده بر ISS این نمای را در دوربین ثبت کردند. این عکس از بالای جزیره نائورو در اقیانوس آرام دیده شده است. گزارشی اخیراً در مجله Nature منتشر شده است. (عکس: DTU Space / Daniel، Schmelling / Mount Visual)

ISS چه چیزی را نشان داد؟

ه-

دانشمندان ابتدا 5 چشمک زدن با 10-20 میلی ثانیه نور آبی را مشاهده کردند. سپس به شکل مخروطی گسترش می یابد. جت های آبی هنگامی تشکیل می شوند که بالای ابر با بار مثبت بار منفی بین ابرها و هوا برآورده شود. این بارها جای خود را در ابر تغییر داده و یکدست می شوند که به آن پوسیدگی الکتریکی گفته می شود. در این دوره ، الکتریسیته ساکن تولید می شود. جزئیات دقیق زیادی در مورد جت آبی وجود ندارد ، بنابراین مهم است که این حادثه را ثبت کنیم.

چگونه متولد می شوند؟

به گفته دانشمندان ، چهار چشمک زن اول قبل از جت آبی دارای نور ماوراrav بنفش نیز بوده است. آنها به عنوان جن ها توصیف می شوند ، که در جو بالایی دیده می شوند. اینها تابش های نوری هستند که مانند حلقه هایی هستند که به سرعت بلند می شوند. آنها در یونوسفر واقع شده اند که لایه ای از ذرات باردار تا 35-620 مایل بالاتر از سطح زمین است. الف ها هنگامی تولید می شوند که پرتوهای رادیویی الکترون ها را به درون یونوسفر فشار می دهند و سرعت آنها را تسریع می کنند و با ذرات باردار دیگر برخورد می کنند. انرژی از این طریق به عنوان نور تابش می شود.

چه تاثیری می تواند داشته باشد؟

این Flash ، Elves و Blue Jet با استفاده از مانیتور تعامل جو (ASIM) آژانس فضایی اروپا مشاهده شدند. از دوربین ها ، نورسنج ها ، ردیاب های اشعه ایکس و ردیاب های اشعه گاما تشکیل شده است. به گفته دانشمندان ، جت آبی موجود در قسمت فوقانی جو نیز می تواند در میزان گازهای گلخانه ای تأثیرگذار باشد. جایی که در لایه استراتوسفر این جت های آبی هستند ، ازن نیز وجود دارد.

[ad_2]