جانت یلن وزیر اول خزانه داری آمریکا: جانت یلن اولین وزیر خزانه داری آمریکا خواهد شد

ژانویه 26, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • جانت یلن اقتصاددان برجسته وزیر خزانه داری آمریکا می شود و کمال هریس معاون رئیس جمهور سوگند یاد می کند
  • یلن ، فرماندار سابق فدرال رزرو فدرال رزرو ایالات متحده ، اولین وزیر خزانه داری ایالات متحده است
  • سنا همچنین انتصاب آنتوان بلینکن ، متحد دیرینه رئیس جمهور بایدن را به عنوان وزیر خارجه تصویب کرد.

واشنگتن
جانت یلن ، اقتصاددان مشهور ، به عنوان وزیر خزانه داری آمریکا سوگند یاد کرد. وی توسط معاون رئیس جمهور کمالا هریس سوگند یاد کرد. بنابراین ، یلن اولین زن وزیر دارایی در تاریخ ایالات متحده شد. روز دوشنبه ، سنای آمریکا او را به عنوان وزیر دارایی تصویب کرد. علاوه بر این ، سنا روز سه شنبه پیشنهادی را برای انتوآن بلینکن ، متحد دیرینه رئیس جمهور بایدن ، به عنوان وزیر خارجه بعدی تصویب کرد.

یلن 74 ساله پیش از این مدیر فدرال رزرو فدرال رزرو ایالات متحده بود. وی از 2014 تا 2018 ریاست فدرال رزرو را بر عهده دارد. روز دوشنبه ، سنا با 84 رأی موافق در برابر 15 رأی ، انتخاب ینت را به عنوان وزیر دارایی تصویب کرد. یلن اکنون مسئول نجات اقتصاد خرد شده از اپیدمی ویروس کرونا است.

پیش از این ، سنا انتصاب آنتوان بلینکن را به عنوان وزیر خارجه در روز سه شنبه تصویب کرد. بلینکن به عضو چهارم چهل و ششمین رئیس کابینه آمریکا جو بایدن تبدیل شد ، که انتصاب وی موافقت سنا را دریافت کرد. علاوه بر بلینکن و یلن ، سنا نام آوریل هاینز را برای پست ریاست اداره هوشیاری ملی و لوید آستین را برای پست وزیر دفاع مهر و موم کرد.

آمریکا کشوری است که بیشتر تحت تأثیر اپیدمی ویروس کرونا قرار دارد. تاکنون بیش از 4.20 نفر به دلیل همه گیری در آمریکا جان خود را از دست داده اند. تاکنون بیش از 25 میلیون نفر در کشور آلوده شده اند. رئیس جمهور بایدن برای احیای اقتصاد از این اپیدمی ، بسته ای به ارزش 1.9 تریلیون دلار پیشنهاد داده است.

چاک شومر رهبر اکثریت سنا روز دوشنبه به مجلس گفت: “نامزدی یلن نشان دهنده مقبولیت تجربه وی با حمایت هر دو طرف است.” همچنین نشان می دهد توانایی آنها در مدیریت چالش های اقتصادی زمان ما چقدر مطلوب است.

سنای آمریکا 50-50 عضو از هر دو حزب حاکم دموکرات و حزب مخالف جمهوری خواه دارد. یلن از براون و ییل فارغ التحصیل شد. وی در برخی از معتبرترین دانشگاههای جهان اقتصاد تدریس کرده است. یلن را به عنوان دوره مدیریت فدرال رزرو در دوره بیکاری و بهبود اقتصادی مداوم از بحران مالی جهانی به یاد می آورند.

[ad_2]