جاسوسی چین برای عفو افغانی: پنهانی افغانستان از جاسوسان چینی عذرخواهی کرد ، پکن با هواپیمای چارتر آورده شده است

ژانویه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دولت افغانستان مخفیانه 10 جاسوس چینی را عفو کرده است
  • این جاسوسان چینی قبلاً با پرواز چارتر به چین بازگردانده شده اند
  • کارآگاهان به دلیل مدیریت یک گروه تروریستی در کابل دستگیر شدند

کابل / پکن
دولت افغانستان مخفیانه 10 جاسوس چینی را عفو کرده و اکنون با پرواز چارتر به چین بازگشته است. این جاسوسان چینی به اتهام اداره یک گروه تروریستی در کابل ، پایتخت افغانستان دستگیر شده اند. این جاسوسان توسط هواپیمای مخصوص چینی به کشورشان بازگردانده شدند. گفته می شود همه جاسوسان از جمله یک زن با آژانس اطلاعاتی چین در ارتباط هستند.

براساس گزارشی از هندوستان تایمز ، این شبکه جاسوسی چینی در تاریخ 25 دسامبر کشف شد. وی سپس توسط سرویس امنیتی افغان NDS بازداشت شد. افغانستان به چین پیشنهاد کرده بود که اگر از جاسوسی عذرخواهی کند ، چین این جاسوسان را ببخشد. شرایطی که جاسوسان چینی از افغانستان آزاد شده اند هنوز روشن نشده است.
چین خود را برای جنگ Tej آماده می کند ، “فرمانده” شی جین پینگ از نیروهای نظامی پذیرایی می کند
کارآگاهان در بازداشت نیروهای امنیتی افغانستان به مدت 23 روز
منابع دیپلماتیک گفتند که هر 10 جاسوس چینی روز شنبه پس از تأیید رئیس جمهور اشرف غنی مجاز به بازگشت به چین بودند. همه این جاسوسان حدود 23 روز در بازداشت نیروهای امنیتی افغانستان بودند. پیش از این عمارالله صالح معاون اول رئیس جمهور افغانستان به سفیر چین وانگ یو پیشنهاد داده بود که در صورت عذرخواهی رسمی ، چین می تواند همه جاسوسان چینی را آزاد کند.
جک ما مفقود شده است: رئیس جمهور چین شی جین پینگ مجبور به لعنتی شد ، میلیاردر جک ما ظرف دو ماه ناپدید شد
با این حال ، چین باید می گفت که این استانداردهای بین المللی را نقض کرده و اعتماد افغانستان را تضعیف کرده است. سفیر چین سپس از افغانستان خواست که بازداشت 10 جاسوس چینی را اعلام نکند. با این کار ، روزنامه استرالیایی فاش کرد که اعضای حزب کمونیست چین در آژانس های قدرتمند و با نفوذ در سراسر جهان حضور دارند. این شامل کنسولگری های مستقر در کشورهای غربی است. وزارت خارجه چین در مورد این شبکه جاسوسی بیانیه ای نداده است.

[ad_2]