جاده جدید بین چین و پاکستان: پاکستان برای ایجاد جاده جدید به چین ، چین آماده محاصره هند در شیاچن است – پاکستان برای ساخت جاده جدید به چین از گیلگیت-بالتستان تا سین کیانگ آماده می شود تا هند را در زیاچن دور بزند

ژانویه 31, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • پاکستان جاده ای از گیلگیت بالتستان به سین کیانگ چین احداث می کند
  • پاکستان و چین در حال تماشای Xiachen هند هستند و در حال آماده سازی عالی هستند
  • چین و پاکستان می توانند از این مسیر برای فعالیت های نظامی استفاده کنند

اسلام آباد
به طور مداوم در تلاش برای آزار و اذیت هند در کشمیر ، پاکستان راهی جدید به سمت دوست همیشه سبز خود چین خواهد ساخت. بیم آن می رود که چین و پاکستان ، همراه با این جاده ، مشکلات ارتش هند را در کشمیر افزایش دهند. جاده پیشنهادی از Gilgit Baltistan تا Yarkand در سین کیانگ چین ساخته خواهد شد. توضیح اینکه گیلگیت بالتستان بخشی جدایی ناپذیر از هند است که به طور غیرقانونی توسط پاکستان اشغال شده است.

چین و پاکستان از ارتش نظامی در جاده استفاده خواهند کرد
به گزارش South China Morning Post ، در حال حاضر چین و پاکستان فقط از طریق بزرگراه کاراکورام به یکدیگر متصل می شوند. این جاده در سال 1978 با ساختن چهارراهی در گردنه خونزاداب به پایان رسید. با عبور این جاده از مناطق صعب العبور ، الزامات استراتژیک چین و پاکستان برآورده نشده است. این مسیر به دلیل بارش بیش از حد برف در فصل زمستان بسته است. در چنین شرایطی ، در این مسیر جدید ، پاکستان در حال آماده سازی برای حفظ مسیر عرضه آزاد به چین در طول سال است.

هر دو دشمن می خواهند مراقب سیاچن باشند
این جاده به پاکستان از قسمت شمالی سیاچن می گذرد. در چنین شرایطی ، ما امیدواریم که چین و پاکستان قطعاً منافع استراتژیک خود را در این راه تأمین کنند. بیایید بگوییم که سیاچن در انتهای شمالی مرز هند و پاکستان در 740 کیلومتر واقع شده است. در شرق نیز خط کنترل واقعی (LAC) با چین آغاز می شود که طول آن حدود 3،488 کیلومتر است.

اقدامی توسط پاکستان در میان تنش ها از چین ، JF-17 ، واقع در نزدیکی لاداخ
این جاده به پایگاه هوایی اسكاردو متصل خواهد شد
دولت گیلگیت بالتستان در 15 ژانویه مجاز به تهیه پیشنهاد تصویب مفهوم پروژه جاده ای به عرض 10 متر برای خروجی Truco از گذرگاه موستانگ مجاور سین کیانگ شد. مسیر جدید پیشنهادی ، یارکند را به سین کیانگ متصل می کند که وارد گیلگیت بالتستان ، در 126 کیلومتری غرب لاداخ می شود. همچنین اسکاردو ، جایی که پایگاه هوایی پاکستان باقی مانده است ، متصل خواهد شد.

یک تصویر ماهواره ای فاش کرده است که پاکستان به طور مخفیانه پایگاه هوایی نظامی خود را در انگلیس حفظ می کند
مهندسان چینی جاده پاکستان را می سازند
پاکستان برای ساخت این جاده پر از تونل از کمک مهندسان چینی بهره مند خواهد شد. زیرا پاکستان مهندس و ماشین آلاتی ندارد که بتواند جاده را در چنین منطقه دشواری ایجاد کند. به ما اطلاع دهید که در انتخابات اخیر ، حزب نخست وزیر پاکستان عمران خان پاکستان تحریک انصاف در گیلگیت بالتستان پیروز شد. در آن زمان عمران خان نیز جبهه ای را علیه هند باز کرد. در چنین شرایطی دولت ایالتی برای جلب رضایت نخست وزیر خود روی این طرح کار خواهد کرد.


پاکستان از کجا پول برای راه سازی می آورد
در حال حاضر ، وضعیت اقتصادی در پاکستان بسیار بد است. پاکستان پر از بدهی به سختی پول کافی برای تأمین هزینه جاده در چنین منطقه دشواری را دارد. بدهی پاکستان هر ساله با نرخ 11.5 درصد در حال رشد است. از سوی دیگر ، کشورهای دیگری به غیر از چین نیز تمایلی به وام دادن به پاکستان ندارند. در چنین شرایطی ، علامت های سوال در ابتدای این پروژه باقی مانده است.

[ad_2]