تیم WHO در مورد شیوع Covid چین در آزمایشگاه ووهان تحقیق می کند: می گوید ویروس فرار از آزمایشگاه را رد نمی کنیم – آیا ویروس کرونر مخفی چین از آزمایشگاه ووهان در حال گسترش است؟ تیم تحقیقاتی WHO اطلاعات مهمی را ارائه داد

فوریه 3, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • تیم تحقیقاتی سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز چهارشنبه به آزمایشگاه مخفی ووهان در چین رسید
  • تیم WHO گفت که ارقامی وجود دارد که هیچ کس قبلاً آنها را ندیده بود
  • تیم متخصصان احتمال وجود ویروس از آزمایشگاه را رد نکردند

ووهان
در میان گمانه زنی ها در سراسر جهان در مورد شیوع ویروس تاج به انسان ها ، تیم سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز چهارشنبه وارد آزمایشگاه مخفی ووهان در چین شد. تیم WHO ، که برای یافتن منبع ویروس کرونا وارد شده است ، گفت که داده هایی را پیدا کرده است که هیچ کس قبلاً آنها را ندیده بود. تیم متخصصان احتمال وجود منشا ویروس تاج در آزمایشگاه را رد نکردند. اولین تیم تحقیقاتی WHO در پکن اجازه یافته است تا در صورت تصادف در چین به دلیل ویروس کرونا برای کمک به آزمایشگاه ووهان برود.

روز چهارشنبه ، تیم WHO از یک مرکز تحقیقاتی در شهر ووهان چین بازدید کرد ، که همچنان موضوع گمانه زنی درباره منشا ویروس تاج است. یکی از اعضای تیم گفت که هدف او ملاقات با کارمندان اصلی و جلب اطلاعات از آنها در مورد موضوعات مهم است. بازدید تیم WHO از انستیتوی ویروس شناسی ووهان نقطه اصلی سفر وی به چین برای جمع آوری داده ها و کشف محل ایجاد و انتشار ویروس بود.
تاج در جهان متوقف شده است ، سرعت در چین افزایش یافته است ، بیشتر موارد از ماه مارس است
چین پرسنل امنیتی را با لباس یکدست و یکدست مستقر کرده است
براساس فیلم های ایستگاه تلویزیونی TBS ژاپن ، جانورشناس و عضو تیم پیتر داساک گفت: “ما قصد داریم با تمام افراد اصلی اینجا ملاقات کنیم و س importantالات مهمی را که باید پرسیده شود از آنها بپرسیم.” اعضای حزب همچنین در مرکز امنیت سختگیرانه با خبرنگاران همراه بودند ، اما همانطور که قبلاً اتفاق افتاد ، دسترسی مستقیم بسیار کمی به اعضای تیم داشتند و اطلاعات بسیار محدودی در مورد بحث ها و بازدید به آنها داده می شد.

پرسنل امنیتی با لباس فرم و لباس ساده در ورودی مرکز مستقر بودند ، اما اعضای تیم از کیت های PPE استفاده نکردند. موسسه ویروس شناسی ووهان یکی از برجسته ترین آزمایشگاه های تحقیقات ویروس در چین است. این مسسه برای جمع آوری اطلاعات ژنتیکی ویروس کرونا ایجاد شد که پس از شیوع سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) در سال 2003 توسط خفاش ها منتشر شد.


چین احتمال شیوع ویروس تاج ووهان را انکار می کند
چین نه تنها احتمال شیوع ویروس ووهان کرونا را انکار کرده بلکه می گوید ویروس از جاهای دیگر گسترش یافته یا از طریق بسته های غذاهای دریایی سرد وارداتی از خارج به کشور رسیده است. استدلال چین بارها توسط دانشمندان و آژانس های بین المللی رد شده است. شی جنی ، معاون مدیر موسسه ، یک ویروس شناس است. او همچنین بخشی از تیم WHO بود که ظهور SARS را به عنوان یک اپیدمی در چین در سال 2003 ، که اعضای آن نیز برده بودند ، ردیابی کرد.

وی مقالاتی را در چندین مجله نوشت و با نظریه های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و مقامات آمریکایی مبنی بر استفاده از این ویروس به عنوان سلاح بیولوژیکی یا “تراوش” از م institutionسسه مخالفت کرد. تیم WHO متشکل از کارشناسان 10 کشور است. پس از دو هفته انزوا ، تیم از بیمارستان ها ، موسسات تحقیقاتی و بازارهای گوشت سنتی بازدید کرد. موارد بسیار اولیه ویروس کرونا با این بازار مرتبط بوده است.

“تأیید منشا ویروس ممکن است سالها طول بکشد”
پس از چندین ماه بحث و بررسی ، چین به تیم تحقیق اجازه داد از آن بازدید کنند. تأیید منشا ویروس ممکن است سالها طول بکشد. این شامل چندین مرحله پیچیده مانند تحقیقات گسترده ، نمونه برداری از حیوانات ، تجزیه و تحلیل ژنتیکی و تحقیقات اپیدمیولوژیک است. همچنین ممکن است یک حیوان درنده حیات وحش ناقل اپیدمی باشد ، که آن را در میان بازرگانان ووهان گسترش دهد. موارد اولیه Kovid-19 در اواخر سال 2019 در ووهان کشف شد و پس از آن دولت قفل سختی را برای 76 روز در این شهر با 10 میلیون نفر جمعیت وضع کرد.

چه تیمی در آزمایشگاه ووهان

تیم تحقیقاتی WHO به آزمایشگاه ووهان می رسد

[ad_2]