تهدید آمریكا به میانمار: تهدید آمریكا كودتای نظامی در میانمار و دستگیری آنگ سان سوچی ، رئیس جمهور بایدن اعلام كرد – آمریكا تهدید به كودتای نظامی در میانمار ، رئیس جمهور بایدن

فوریه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • ایالات متحده تهدید به دستگیری نظامی در میانمار و آنگ سانگ سوچی است
  • آمریكا گفته است كه اگر ارتش امروز عقب نشینی نكند ، در این صورت اقدام خواهد كرد
  • در همین حال ، رئیس جمهور ایالات متحده نیز از کل حادثه میانمار مطلع شد.

واشنگتن
ایالات متحده پس از دستگیری کودتای نظامی و برنده جایزه نوبل ، آنگ سانگ سوچی ، نیروهای نظامی را در میانمار تهدید کرده است. ایالات متحده هشدار داده است كه اگر ارتش میانمار امروز عقب نشینی نكند ، ارتش میانمار اقدامات سختی را انجام خواهد داد. در همین حال ، رئیس جمهور آمریکا نیز از کل ماجرا مطلع شد. آمریکا از نزدیک کل پیشرفت را دنبال می کند.

ایالات متحده نسبت به کودتای نظامی در میانمار ابراز نگرانی عمیق کرده است. سخنگوی ریاست جمهوری کاخ سفید ، جین پسکی گفت که ایالات متحده نگران گزارشاتی است که ارتش میانمار انتقال دموکراتیک این کشور را حکاکی کرده و آنگ سانگ سوچی را دستگیر کرده است. رئیس جمهور جو بایدن این حادثه را به رئیس جمهور جو بایدن اطلاع داد.
کودتای نظامی میانمار به صورت زنده: کودتای نظامی در میانمار ، بازداشت رهبر این کشور آونگ سانگ سو ، تحمیل فوری به مدت یک سال
“اقدامات قاطع در صورت عدم برداشتن گام های نظامی”
جین پسکی گفت ما به پشتیبانی خود از نیروهای دموکراتیک میانمار ادامه خواهیم داد و از ارتش می خواهیم همه بازداشت شدگان را آزاد کند. ایالات متحده با هر تلاشی برای تغییر نتیجه انتخابات یا جلوگیری از تغییر دموکراتیک مخالف است. وی هشدار داد که اگر اقدامات انجام شده امروز معکوس نشود ، ایالات متحده اقدامات قاطع را انجام خواهد داد. جین گفت ایالات متحده در کنار مردم میانمار است و کل اوضاع را زیر نظر دارد.

پیش از این در ارتش میانمار ، ارتش رهبر آنگ سانگ سوچی و رئیس جمهور یو وینگ مینت را دستگیر کرد. سخنگوی حزب حاکم NLD این اطلاعات را ارائه داد. رسانه های محلی گزارش دادند که ارتش برای مدت یک سال وضعیت اضطراری وضع کرده و ژنرال و معاون سابق رئیس جمهور مینت اسو به عنوان رئیس اجرایی منصوب شده است. وی همچنین مقام رئیس ستاد ارتش را دریافت کرد. ارتش در خیابانها مستقر است و خطوط تلفن بسته است.

حملات ارتش صبح دوشنبه
پیش از این ، مایو نونت سخنگوی NLD گفته بود كه رئیس جمهور آنگ سانگ سوچی و دیگر رهبران ارشد حزب پس از حملات صبح روز دوشنبه توسط ارتش بازداشت شده اند. وی گفت رئیس جمهور آنگ سانگ سوچی و دیگر رهبران صبح زود “دستگیر شدند”. مایو می ترسید که به زودی دستگیر شود.

[ad_2]