تنش های دریای چین جنوبی: ناو هواپیمابر آمریکایی در نزدیکی چین با 90 جنگنده ، مجموعه ای از اژدها – گروه نیروی هوایی آمریکا به رهبری آمریکا

ژانویه 24, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

ایالات متحده ناو هواپیمابر خود را در نزدیکی چین و تنها چهار روز پس از سوگند یاد كردن جو بایدن. در چنین شرایطی اعتقاد بر این است که حتی پس از تغییر قدرت نیز تغییری در سیاست آمریکا در قبال چین ایجاد نخواهد شد. در میان افزایش تنش ها در اطراف تایوان ، کاروان گروه ویژه USS به سرپرستی ناو آمریکایی تئودور روزولت روز شنبه وارد دریای چین جنوبی شد. این گروه ضربتی از 90 جنگنده و 3000 پرسنل نیروی دریایی و همچنین چندین ناوشکن ، ناوچه و زیردریایی هسته ای تشکیل شده است.

یک ناو هواپیمابر آمریکایی به نزدیکی چین رسیده است

فرماندهی هند و اقیانوس آرام ایالات متحده اعلام کرد که گروه اعتصاب این ناو روز شنبه وارد دریای چین جنوبی شد. در همان روز ، تایوان بمب افکن ها و هواپیماهای جنگنده چینی را که وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی خود در نزدیکی جزایر پراتاس شدند ، گرفت. ایالات متحده گفته است کشتی های این کشور برای ایجاد مشارکت های منظم برای اطمینان از آزادی دریایی و ارتقا mar امنیت دریایی حضور خود را در منطقه افزایش داده اند.

سه ناو هواپیمابر آمریکایی واقع در آسیا

ایالات متحده سه ناو هواپیمابر خود را در منطقه مستقر کرده است تا فعالیت رو به رشد چین در اقیانوس هند را محدود کند. اینان شامل USS رونالد ریگان ، UASS تئودور روزولت و USS نیمیتز است. در حال حاضر ناو آمریکایی نیمیتز در میان تنش ها از ایران در جوار کشورهای حاشیه خلیج فارس واقع شده است. در همین حال ، ناو آمریکایی رونالد ریگان در حال گشت زنی در اقیانوس هند است.

یو اس اس تئودور روزولت چقدر قدرتمند است

ناو آمریکایی تئودور روزولت در میان ابرخودروهای آمریکایی بسیار قدرتمند قلمداد می شود. این ناو هواپیمابر مجهز به هسته ای توسط نیروی دریایی ایالات متحده در تاریخ 25 اکتبر 1986 به بهره برداری رسید. فقط این ناو جنگی گروه حمل کننده حمل کننده ایالات متحده قدرت نابودی بسیاری از کشورها را به تنهایی دارد. ناو هواپیمابر 332.8 متری حدود 90 جت جنگنده و هلی کوپتر و حدود 3000 پرسنل نیروی دریایی دارد.

چین و آمریکا رودررو در دریای چین جنوبی قرار دارند

چین جنوبی به دومین نقطه تنش در آسیا تبدیل شده است. نیروی دریایی چین ، تایوان ، ایالات متحده ، اندونزی ، فیلیپین و ویتنام به طور مداوم در منطقه گشت می زنند تا تسلط خود را برقرار کنند. همزمان ، ارتش چین دائماً تهدید به جنگ با تایوان می کند. روابط چین و ژاپن نیز رو به وخامت است. آمریکا با این دو کشور پیمان بسته است. در چنین شرایطی ، اگر چین دست به اقدامی تهاجمی بزند ، آمریكا مجبور به مداخله می شود ، حتی اگر این خواسته را نداشته باشد.

آمریکا ناوگان جنگ فورس 2045 را تقویت می کند

-2045-

ایالات متحده در تلاش است تا از طریق برنامه جنگی 2045 نیروی دریایی خود را تقویت کند. ایالات متحده در تلاش است تا سال 2045 ناوگان 500 کشتی سرنشین دار و بدون سرنشین بسازد. علاوه بر این ، در نظر دارد تا سال 2035 355 نیروی رزمی سنتی داشته باشد. چین همچنین در تلاش است تا ناوگان خود را در سطح جهانی قرار دهد. در چنین شرایطی ، چالش امنیتی برای آمریکا افزایش یافته است.

[ad_2]