تمرینات نظامی چین در دریای چین جنوبی: اخبار دریای چین جنوبی: چین در میان تنش با ایالات متحده بر سر تایوان ، تمرینات نظامی را برگزار می کند

ژانویه 26, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
اکنون تنش ها بین چین و ایالات متحده بر سر تایوان در دریای چین جنوبی در حال افزایش است. پس از ورود ناو آمریکایی «تئودور روزولت» مسلح به هسته ای به دریای چین جنوبی ، چین اعلام کرد این هفته تمریناتی را برگزار می کند. چین با صدور اطلاعیه ای صید ماهی در خلیج Tonkin را از 27 ژانویه تا 30 ژانویه ممنوع کرده است.

چین نگفته است که چه زمانی این تمرین را انجام می دهد و امکان عملی شدن آن چیست. اوایل روز شنبه ، یک ناو هواپیمابر آمریکایی پس از رئیس جمهور شدن بایدن برای تأمین “امنیت دریایی” به دریای جنوب چین رسید. دریای چین جنوبی اکنون در حال تبدیل شدن به پایه قدرت بین ایالات متحده و چین است. خلیج توکیو درست در شرق ویتنام قرار دارد که چین با آن اختلاف دارد.
در میان تنش ها از هند ، ارتش چین PLA حقوق را افزایش می دهد ، از برنامه مخفی جین پینگ آگاه باشید
خلبانان چینی از حریم هوایی تایوان فرار می کنند
پیش از این ، برای دومین روز متوالی روز یکشنبه ، چین با 15 فروند جنگنده خود وارد حریم هوایی تایوان شد. سپس نیروی هوایی تایوان وارد عمل شد و موشکهای خود را به سمت هواپیماهای چینی هدف قرار داد. نه تنها این ، نیروی هوایی تایوان بلافاصله بلند شد و چین را از انتقام هشدار داد. به دنبال هشدار تایوان ، تایوانی های چینی در حال فرار از حریم هوایی تایوان هستند.

روز شنبه ، چین همچنین بمب افکن های هسته ای 8H-6 خود را در حریم هوایی تایوان منفجر کرد. آنها با یک دسته از چهار جنگنده J-16 همراه بودند. هواپیماهای چینی پس از انتقام تایوان فرار کردند. گفته می شود که با سفر دیپلمات آمریکایی به تایوان به چین دامن می زند. در نتیجه ، تنش ها بین دو طرف دوباره در حال افزایش است.


موشک های تایوانی روبروی چین قرار دارند
این وزارتخانه گفت نیروی هوایی تایوان به هواپیماهای چینی هشدار داده و موشک هایی را برای رصد آنها مستقر کرده است. سطح هشدارهای هوا نیز بلافاصله پس از دریافت نفوذ افزایش یافت. هشدارهای رادیویی صادر شد و از سیستم های موشکی پدافند هوایی برای نظارت بر این فعالیت استفاده شد. یک هواپیمای چینی که روز یکشنبه سوار هواپیمای تایوان شد شامل دو فروند هواپیمای ضد زیردریایی Y-8 ، دو جنگنده سوخو SU-30 ، چهار جنگنده J-16 ، شش جنگنده J-10 و یک هواپیمای دریایی Y-8 بود. در اوایل روز شنبه ، چین به هشت فروند H-6K و چهار فروند J-16 نفوذ کرده بود.

[ad_2]