تلسکوپ جیمز وب: قیمت تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا

جولای 25, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
به دنبال تلسکوپ فضایی هابل در فضا ، ناسا اکنون در حال آماده سازی برای راه اندازی جانشین خود است. تلسکوپ فضایی جیمز وب که مدتها انتظار آن را می کشید می تواند تا اکتبر سال جاری به فضا پرتاب شود. همچنین طرحی برای مطالعه سیستم سیارات واقع در 63 سال نوری از زمین با کمک این تلسکوپ ایجاد شده است که با هزینه 10 میلیارد دلار در حال ساخت است. حدود 75 هزار روپیه کرور.

حداقل دو سیاره در این سیستم Beta Pictoris وجود دارد. همچنین بسیاری دیگر از اشیا rock سنگی و یک دیسک پودر وجود دارد. تلاش برای درک گرد و غبار از طریق این مطالعه انجام خواهد شد. همچنین انتظار می رود مسیر آن کهکشان راه شیری را درک کند ، زیرا همچنین ممکن است شامل ستاره های دنباله دار ، سیارک ، سنگ در اندازه های مختلف و گرد و غباری باشد که به دور ستاره می چرخد.


آوار مورد مطالعه قرار خواهد گرفت
به گفته کریس استارک از مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا ، محققان مشتاق درک این سیستم سیاره ای هستند. استارک و تیم او تاجگذاری جیمز وب را بررسی می کنند که باعث جلوگیری از نور ستاره می شود و دیسک ساخته شده از بقایا را بررسی می کند. به دلیل ترکش قطعات از آن امکان فعالیت وجود دارد.


استارك گفت كه حداقل دو سیاره غول پیكر در بتا پیكتور وجود دارد و اینها چیزهای كوچك سنگی بسیار دور هستند ، اما چه چیزی بین آنهاست و چگونه با منظومه شمسی مقایسه می شود؟ امیدوارم از مشاهدات جیمز وب پاسخ س questionsالات مشابه را بدست آورم.


کوچکتر از خورشید ما
جرم Beta Pictoris دو برابر خورشید است ، اما طول عمر کمتری دارد. وقتی خورشید ما 4.6 میلیارد سال دارد ، بتا پیکتوریس فقط 20 میلیون سال عمر می کند. جیمز وب از هر تلسکوپ فضایی ساخته شده حساسیت بیشتری دارد و با کمک او می تواند به دنبال شواهد باشد و بخار را در جایی که گاز وجود دارد تشخیص دهد.[ad_2]