تقسیم درآمد از گوگل: تحت فشار استرالیا ، گوگل سرانجام شکست را متحمل شد ، برای نشان دادن اخبار پول پرداخت خواهد کرد – گوگل یک بستر خبری برای استرالیا باز می کند ، از پلت فرم نمایش اخبار می داند

فوریه 5, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • Google برای اخبار به موسسات رسانه ای در استرالیا پرداخت خواهد کرد
  • گوگل با تصمیم دولت استرالیا برای پرداخت پول به م institutionsسسات رسانه ای مخالفت کرد
  • گوگل در حال راه اندازی بستر نمایشگاه های خبری در استرالیا است که به هفت موسسه رسانه پرداخت خواهد کرد

کانبرا
گوگل سرانجام با پرداخت پول به رسانه های استرالیایی برای اخبار موافقت کرد. این شرکت فناوری مستقر در ایالات متحده جمعه پلتفرمی را به نام News Showcase راه اندازی کرد که هزینه اخبار را پرداخت می کرد. پیش از این ، گوگل با قانونی که برای پرداخت پول به م institutionsسسات رسانه ای دولت استرالیا طراحی شده بود مخالفت کرد. با این حال ، او اکنون موافقت کرده است که هزینه اخبار را بپردازد و با هفت رسانه از جمله روزنامه کانبرا تایمز همکاری کند.

گوگل نمایش خبری را در استرالیا راه اندازی می کند
نمایشگاه اخبار پیش از این توسط گوگل در ژوئن سال گذشته در برزیل و آلمان راه اندازی شده بود. اما متعلق به Alphabet Inc است. گوگل وی را پس از مشاهده شرایط پرداخت اجباری برای سازمان های رسانه ای استرالیا بازداشت کرد. استرالیا دستوری مشابه به فیس بوک داده است. گوگل 53 درصد سهم بازار برای تبلیغات آنلاین و 23 درصد از فیس بوک را در اختیار دارد. همچنین مقرره ای برای اعمال مجازات شدید علیه هر دو شرکت به دلیل عدم رعایت این قانون در نظر گرفته شده است.

گوگل استرالیا را تهدید کرد
گوگل چند روز پیش استرالیا را تهدید کرد که اگر مجبور شود به ناشران محلی بابت اخبار پول پرداخت کند موتور جستجو را تعطیل خواهد کرد. از سوی دیگر ، نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون گفت که او به تهدیدها پاسخ نمی دهد. سپس دستورالعمل روشنی به گوگل مبنی بر اینکه دولت استرالیا به هیچ قیمتی از این قانون عقب نماند ، ارائه شد.

این لایحه هنوز در پارلمان استرالیا در دست بررسی است
در استرالیا ، این قانون ، معروف به کد مذاکره در رسانه ها ، در حال حاضر در کمیته پارلمان در حال بررسی است. همچنین رای گیری پس از بحث گسترده در پارلمان برگزار خواهد شد. دولت استرالیا در ارائه این لایحه گفت که این یک اصلاح اساسی است. این اولین بار در جهان است و جهان در حال تماشای آنچه در استرالیا رخ می دهد است.

Google هیچ اطلاعاتی در مورد معامله ارائه نکرده است
نمایشگاه Google News در استرالیا به صورت زنده برگزار می شود. برای استفاده از آن ، Google اکنون به م institutionsسسات رسانه ای که با آنها کار کرده پرداخت می کند. با این حال ، جزئیات مالی معامله در مورد محتوای خبر فاش نشده است. ناشر روزنامه Canberra Times هنوز در مورد آن توضیحی نداده است.

روزهای درآمدزایی Google-Facebook با نمایش اخبار به دیگران به صورت رایگان و قانونگذاری در استرالیا ، گذشته است
کرونا از صنعت رسانه شوکه شد
به دلیل ویروس کرونا ، نه تنها استرالیا ، بلکه ده ها نسخه نیز در بسیاری از کشورهای جهان بسته شده است. استرالیا اکنون بلافاصله مسیر قانونی را طی خواهد کرد. طبق گفته دولت استرالیا ، در مواردی که سیستم عامل های دیجیتالی چند ملیتی از موقعیت انحصاری خود خارج می شوند ، نیاز به برابری وجود دارد.

نخست وزیر موریس گفت: گوگل استرالیا را تهدید به بستن موتور جستجو می کند
گوگل و فیس بوک نیز در هند درآمد زیادی کسب می کنند
فیس بوک و گوگل حدود 70 درصد (11،500 روپیه) درآمد تبلیغات آنلاین خود را از هند در 19-2018 کسب کرده اند. در سال 2022 ، این بازار به 28000 روپیه افزایش می یابد.

[ad_2]