تعداد مرگ و میر در سراسر جهان به 2 میلیون نفر می رسد: ویروس کرونا 2 میلیون نفر را در سراسر جهان می کشد

ژانویه 15, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • کمپین ایمن سازی از امروز در هند آغاز می شود
  • تعداد قربانیان تاج به 20 میلیون نفر در جهان می رسد
  • این ارقام برابر با جمعیت بروکسل ، ذرت و وین است

مکزیکوسیتی
تعداد کشته های ویروس کرونا در سراسر جهان در روز جمعه به حدود 2 میلیون نفر رسید. اگرچه بسیاری از کشورها واکسیناسیون را برای کنترل اپیدمی آغاز کرده اند ، اما مشکلی در دریافت واکسن در کشورهای فقیر و کمتر توسعه یافته وجود دارد. ویروس تاج اولین بار در ووهان ، چین در دسامبر 2019 ظاهر شد.

تعداد کشته شدگان توسط دانشگاه جونز هاپکینز با جمعیت بروکسل ، ذرت و وین قابل مقایسه است. 1 میلیون نفر اولیه در هشت ماه فوت کردند ، اما 1 میلیون نفر دیگر در کمتر از چهار ماه مردند. این مرگ ها توسط آژانس های دولتی در سراسر جهان گزارش می شود ، در حالی که تعداد واقعی مرگ های ناشی از این بیماری ممکن است بیشتر باشد ، زیرا بسیاری از دلایل دیگر مرگ در روزهای اولیه شیوع بیماری گزارش شده است.

بروزرسانی واکسن کرونا هند: واکسن کرونا امروز آغاز می شود ، اما ما باید مراقب این موارد باشیم
دکتر آشیش جا ، متخصص اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون ، گفت بسیاری از افراد جان خود را از دست داده اند. وی گفت جامعه علمی کار برجسته ای انجام داده است. در کشورهای ثروتمندی مانند ایالات متحده ، انگلیس ، اسرائیل ، کانادا و آلمان ، کار برای تأمین امنیت میلیون ها نفر آغاز شده است. وی حداقل یک دوز واکسن دریافت کرد.

نپال واکسن AstraZeneca تولید شده در هند را برای COVID-19 تأیید می کند
بسیاری از کشورها هستند که واکسن به آنها نرسیده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که ممکن است امسال در ایران ، هند ، مکزیک و برزیل پر باشد. نیمی از مردم جهان که در اثر کوید-19 جان باخته اند از این کشورها هستند. کمپین واکسیناسیون در کشورهای ثروتمند در حال انجام است ، اما موانع زیادی برای این کمپین در کشورهای فقیر وجود دارد. این خدمات شامل مراقبت های بهداشتی ضعیف ، سیستم حمل و نقل ضعیف ، فساد و کمبود برق برای نگهداری واکسن ها در فریزر است.

کشورهای ثروتمند بیشترین دوزهای واکسن Kovid-19 را خریداری کرده اند. Kovacs ، یک پروژه تحت حمایت سازمان ملل متحد برای رساندن واکسن به کشورهای در حال توسعه در سراسر جهان آغاز شده است ، در حال مبارزه با واکسن ها ، بودجه و مشکلات لجستیکی است.

دکتر سومیا سوامیناتان ، دانشمند برجسته در سازمان بهداشت جهانی ، گفت که دستیابی به هدف واکسیناسیون 70 درصد از مردم جهان در سال جاری امکان پذیر نیست. وی گفت حتی اگر در برخی از کشورها یا مکان ها واکسینه شود ، از مردم در برابر عفونت در سراسر جهان محافظت نمی کند. AP Noman Netrapal Netrapal

[ad_2]