تصویر یک ابرنواختر ناسا: تصویر یک ستاره نوترونی در وسط یک ابرنواختر: عکس یک ستاره در حال مرگ در میان ابرنواخترها

ژانویه 18, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • یک ستاره نوترونی درخشان در میان انفجار ابرنواختر
  • آژانس فضایی آمریکا ناسا عکسی را به اشتراک گذاشت
  • ابرنواختر هنگام انفجار به فضای ماده گسترش می یابد
  • این پایان زندگی این ستاره است

واشنگتن
اداره ملی هوانوردی و فضا (ناسا) تصویری را به اشتراک گذاشت که مردم مجبور به نگه داشتن قلب خود هستند. این تصویری از عبور یک ستاره نوترونی از یک ابرنواختر است. ابرنواختر یک انفجار مهیب در یک ستاره است که پس از آن زندگی این ستاره به پایان می رسد. چنین حوادثی نادر قلمداد می شوند و دیدن آنها بسیار دلگرم کننده است.

این ستاره نوترونی چگونه بود؟
این تصویر توسط رصدخانه اشعه ایکس چاندرا ناسا گرفته شده است و این ستاره نوترونی درخشان را در میان بازماندگان ابرنواختر 103 RCW نشان می دهد. طبق گفته ناسا ، یک ستاره نوترونی به گونه ای بسته بندی شده است که یک ستاره نوترونی به اندازه یک مکعب قند می تواند بیش از 2 میلیارد تن وزن داشته باشد ، تقریباً معادل کوه اورست ، بلندترین قله کوه روی زمین.


ستاره نوترونی هسته باقی مانده پس از مرگ یک ستاره غول پیکر است. در همان زمان ، وقتی انرژی با شکستن ستاره ای در فضا تولید می شود ، آن را ابرنواختر می نامند. در این مدت ، هسته ستاره منفجر می شود و به فضا گسترش می یابد. این آخرین بار ستاره است. دیدن ابرنواخترها در کهکشان ما دشوار است زیرا غالباً توسط گرد و غبار پنهان می شوند.

دانشمند متحیر از ابرنواختر ، یک ستاره کوتوله سفید که با سرعت 5.5 مایل در ساعت از کهکشان ما عبور می کند ، متعجب شد
مزیت ابرنواختر چیست؟

ناسا می گوید مشاهده ابرنواختر به محققان در اندازه گیری سرعت انبساط جهان کمک می کند. این همچنین یک عنصر اساسی در درک مبانی فیزیکی برهمایی است. از ابرنواخترها می توان به عنوان یک استاندارد برای اندازه گیری فاصله کهکشان ها استفاده کرد. همچنین نشان می دهد که سرعت حرکت یک کهکشان از کهکشان دیگر با چه سرعتی است.

ستاره نوترونی

ستاره نوترونی[ad_2]