تصویر ناسا مریخ: آخرین تصویر دره مریخ از ناسا

ژانویه 9, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
مصنوعات منحصر به فرد و بسیار زیبای طبیعت ، دره های عمیقی به نام دره هستند. وقتی گراند کانیون روی زمین از آسمان دیده می شود ، جای تعجب دارد. در چنین شرایطی می توان فهمید که نه تنها زمین ، بلکه نمای بزرگترین دره کل منظومه شمسی نیز چگونه خواهد بود. آژانس فضایی ایالات متحده ناسا عکس هایی از Mars Vales Marineris را به اشتراک گذاشت که به وضوح وسعت آن را نشان می دهد.

خندق گسترده
این کوه ها که بیش از 2500 مایل طول دارند ، یک چهارم محیط مریخ را حرکت می دهند و 10 برابر بیشتر از دره زمین هستند. این تصویر از دره توسط مأموریت ناسا HiRISE (آزمایش علمی با تصویربرداری با وضوح بالا) گرفته شده است. این پروژه دارای قدرتمندترین دوربین ارسال شده به هر سیاره است. او مدارگرد اطلاعاتی مریخ است که از سال 2006 به دور مریخ می چرخد.

چگونه بودن
ستاره شناسان در تلاشند بفهمند که چگونه Canyon ایجاد شده است. HiRISE این عکس را هنگام تماشای مریخ در این قسمت گرفته است. این معجزه در مریخ فقط با دره زمین مقایسه نمی شود. Olympus Mons on Mars همچنین بزرگترین منظومه شمسی است. در همان زمان ، آژانس فضایی اروپا (ESA) می گوید این دو ممکن است با هم مرتبط باشند.

تحقیق در حال انجام
طبق تئوری ، در طول میلیاردها سال اولیه در طی شکل گیری مریخ ، ماگما در زیر پوسته (بیرونی ترین سطح) مریخ دفن شد و تسکین یافت. خارج شدن از این ماگما باعث ایجاد والس مارینریس می شود. امسال از نظر اکتشاف مریخ بسیار ویژه خواهد بود. هواپیمای Perseverance Rover هفته آینده روی مریخ فرود خواهد آمد. مأموریت Tianwen چینی و امارات متحده عربی امیدوارند که همچنین در مریخ فرود آیند.

[ad_2]