تصاویر زمین از فضا: زمین و منظومه شمسی در ناسا ESA عکسهای فضایی خورشیدی: زمین و منظومه شمسی دیده شده در تصاویر ناسا

ژانویه 31, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

این سه سفینه فضایی که خورشید را رصد می کنند ، چند عکس از این دست گرفته اند که می توانند باعث شوند فرد جایگاه خود در جهان را حدس بزند. سه فضاپیمای ناسا عکسهای تاریخی از منظومه شمسی را در دوربینهای خود گرفته اند. در این تصاویر که از مکان های مختلف گرفته شده ، زمین ، زهره ، مریخ ، عطارد ، مشتری ، آرون و زحل در جهان گسترده ای که به دور خورشید در حال چرخش است دیده می شود. این عکسها من را به یاد نقطه آبی کم رنگ می اندازد ، معروف ترین عکس روی زمین که توسط وویجر 1 گرفته شده است.

عکس های گرفته شده از زوایای مختلف

کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا ، رصدخانه خورشیدی و زمینی (STEREO) و مدارگرد خورشیدی ، با همکاری ESA ، فعالیت های روی و اطراف خورشید را رصد می کنند. هر سه در مکان های مختلف منظومه شمسی قرار دارند. آنها مواردی مانند گرمای شدید اتمسفر خارجی خورشید ، گرد و غبار خورشید در منظومه شمسی و طوفان خورشیدی را مطالعه می کنند. این سه کشتی هنگام حرکت در منظومه شمسی از زوایای مختلف از بسیاری از سیارات عکس گرفته اند.

مدار خورشیدی

ماموریت Solar Orbiter ، همراه با ESA ، در تاریخ 18 نوامبر سال گذشته عکس بسیار جالبی ارسال کرده است. در آن ، زهره ، اورانوس ، زمین و مریخ با تابشی درخشان دیده می شوند. هنگام ارسال این داده ها ، مدار خورشید 250 میلیون کیلومتر با زمین فاصله داشت. نکته ویژه این بود که آرون نیز در این عکس ها گنجانده شده بود ، این احتمال توسط یک کاربر ابراز شد و پس از آن توسط دانشمندان تأیید شد. خورشید در این عکس قابل مشاهده نیست ، اما در سمت راست عکس بود.

کاوشگر خورشیدی پارکر

کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا نزدیک ترین فاصله به خورشید است و منشا طوفان خورشیدی را بررسی می کند. در 7 ژوئن سال گذشته ، او عکسی ارسال کرد که 6 سیاره در منظومه شمسی را نشان می دهد. در این تصویر می توانید مریخ ، زحل ، مشتری ، زهره ، زمین و عطارد را مشاهده کنید. هنگام ارسال این عکس ، ماموریت 150 میلیون کیلومتر از زمین فاصله داشت.

استریو

استریو

این مأموریت همچنین تصویری از همان سیاره هایی که پارکر در 7 ژوئن دیده بود ارسال کرد. اما زاویه اش متفاوت بود. او عطارد ، مریخ ، زهره ، زمین ، زحل و مشتری را به همین ترتیب قرار داد. وظیفه STEREO مطالعه فضای خارجی خورشید (تاج) است. همچنین طوفان خورشیدی را مطالعه می کند و به پیش بینی مربوط به آب و هوای خورشیدی دقت می دهد.

[ad_2]