ترس از درگیری نظامی آمریکا و ایران در خلیج فارس قبل از سالگرد درگذشت کااسم سلیمانی: جنگ فرمانده ایرانی قاسم سلیمانی قبل از جنگ آمریکا

ژانویه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • نشانه های تعمیق رویارویی نظامی آمریکا و ایران
  • آمریکا بمب افکن هایی با توانایی هسته ای ارسال کرده است
  • ایالات متحده ادعا می کند که ایران در حال تسریع در فعالیت های دریایی است
  • بحران پیش از سالگرد درگذشت فرمانده ایرانی در حال عمیق شدن است

تهران
حدود یک سال پیش ، ایالات متحده قدرتمندترین فرمانده نظامی ایران ، کاظم سلیمانی را ترور کرد. این تنش ها را بین دو کشور عمیق تر کرده است و اکنون وضعیت تقابل نظامی در منطقه دوباره در حال ظهور است. ایران ادعا می کند که ایالات متحده بمب افکن های هسته ای خود را به خلیج فارس فرستاده است ، در حالی که دولت دونالد ترامپ ادعا می کند که نیروی دریایی ایران در 48 ساعت گذشته شدت گرفته است.

از سوی دیگر ، رسانه های اسرائیلی به نقل از منابع آمریکایی گفتند که اسرائیل و عربستان سعودی از ترامپ خواستند که تاسیسات هسته ای ایران را قبل از انقضای دوره منصرف کند.

ایران بار دیگر به آمریکا هشدار داده و گفته است – ما آماده پاسخگویی به هرگونه فشار نظامی هستیم

آیا آمریکا برای حمله آماده می شود؟
بر اساس گزارش سی.ان.ان ، آمریکا بیم آن را دارد که ایران در 3 ژانویه ، سالگرد سلیمان ، سعی در هدف قرار دادن آمریکا نداشته باشد. نه تنها این ، تحلیلگران سیاسی همچنین از این ترس دارند كه ترامپ ، كه نگران پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری است ، سعی كند اختلافات با ایران را بیش از پیش پیچیده و برای دولت آینده مشكلاتی ایجاد كند.

در واقع ، برنامه بایدن کاهش فشار ترامپ بر ایران ، مذاکره با آن و بازگشت ایران به توافق نامه پارامنو است. در چنین شرایطی ، کارشناسان معتقدند که ایران هر گام را با تأمل برمی دارد تا محدودیت های اعمال شده بر بایدن کاهش یابد.


دولت ترامپ متجاوز در تهران
در عین حال ، دولت ترامپ در شرایطی نیست که ایران را راحت کند. هفته گذشته ، فرماندهی مرکزی آمریکا گفت حمله در منطقه بین المللی در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد توسط یک سازمان تروریستی مورد حمایت ایران انجام شده است. در همین حال ، سفیر روسیه در انجمن بین المللی انرژی اتمی روز جمعه گفت که ایران قبل از سال 2015 اورانیوم معادل توافق هسته ای دریافت خواهد کرد. همچنین اعتقاد بر این است که این می تواند تنش ها را بین دو کشور تعمیق کند.

ایران همچنین موضع سختی نشان داده است
ژنرال حسین سلامی ، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران ، روز جمعه ، بدون نام بردن از آمریکا ، گفت که امروز هیچ مشکلی ، نگرانی و نگرانی در مواجهه با هیچ مرجعی نداریم. ما می توانیم در میدان جنگ جواب نهایی را به دشمنان خود بدهیم. از طرف دیگر ، ایالات متحده همراه با عملیات بمب افکن B-52 یک زیردریایی هسته ای به خلیج فارس فرستاد. بمب افکن های B-52 که ایالات متحده در کشورهای حاشیه خلیج فارس مستقر کرده است می توانند با موشک کروز هسته ای نیز حمله کنند.
(منبع: CNN ، از جمله ورودی زبان)

ایران حکم بازداشت نام ترامپ را لغو کرد

[ad_2]