ترامپ برای عدم حضور در مراسم تحلیف کاخ سفید کاخ سفید را ترک کرد: ترامپ کاخ سفید را برای شرکت در مراسم تحلیف بایدن ترک نکرد.

ژانویه 20, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دونالد ترامپ روز چهارشنبه در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت نکرد.
  • وی روز چهارشنبه برای آخرین بار کاخ سفید را به عنوان رئیس جمهور ترک کرد.
  • قبل از ترامپ ، اندرو جانسون در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید در سال 1869 شرکت نکرد.
  • ترامپ پیش از این اعلام کرده بود که در مراسم تحلیف بایدن و کمالا هریس شرکت نخواهد کرد.

واشنگتن
دونالد ترامپ روز چهارشنبه در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت نکرد و آخرین بار به عنوان رئیس جمهور کاخ سفید را ترک کرد تا در اقامتگاه دائمی خود در فلوریدا ، عمارت مارآ لاگو حضور یابد. ترامپ 74 ساله پیش از این اعلام کرده بود که در مراسم تحلیف بایدن و کمالا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور شرکت نخواهد کرد. قبل از ترامپ ، اندرو جانسون در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید در سال 1869 شرکت نکرد.

وی قبل از عزیمت از کاخ سفید گفت: “این یک امر افتخاری برای زندگی است.” ترامپ با هلی کوپتر رئیس جمهور تفنگداران دریایی کاخ سفید را ترک کرد. ترامپ جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری دوم پیروز نشد. در اوایل سال 1992 ، جورج اچ. بوش نیز برای دومین بار نتوانست به کاخ سفید برسد. ترامپ میزبان مراسم خداحافظی در پایگاه مشترک اندروز در مریلند است. سپس هواپیماهای Air Force One عازم محل اقامت خود در Palm Beach می شوند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور در حال خروج در مراسم خداحافظی ترامپ شرکت نخواهد کرد. در عوض ، پنس در مراسم تحلیف بایدن شرکت خواهد کرد. ترامپ در آخرین ساعات ریاست جمهوری خود بیش از 140 نفر از جمله مشاور سابق خود ، استیو بانون را عفو کرده است. پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور توسط حامیان ترامپ در کاپیتول (پارلمان) ، در ماه جاری میلادی اقدامات امنیتی شدیدی در واشنگتن انجام شد. ترامپ روز سه شنبه ویدیویی از سخنرانی خداحافظی خود منتشر کرد.

اولین پیام جو بایدن از زمان رئیس جمهور شدن – دوباره آمریکا را به یک Ek تبدیل کنید

آدرس ریاست جمهوری آن مرحوم معمولاً بصورت زنده پخش می شود. ترامپ با آرزوی موفقیت دولت جدید در حفظ و معروف نگه داشتن آمریکا ، در سخنرانی خداحافظی خود گفت كه آمریكا باید برای ارزشهای مشترك خود متحد باشد و برای یك هدف با هم كار كند. ترامپ گفت که در حال آغاز کارزار انتخاباتی خود برای “بزرگ کردن آمریکا دوباره” است. ترامپ در پیام خود گفت که خدمت در پست ریاست جمهوری افتخاری است که قابل توضیح نیست.

وی گفت: “برای او (بایدن) آرزوی موفقیت دارم تا آمریکا را در امنیت و سعادت نگه دارد.” برای او آرزوی بهترین ها و موفقیت ها را داریم. “ترامپ همچنین در کمتر از 20 دقیقه در مورد ویدئوی حمله هوادارانش به ساختمان کاپیتول در 6 ژانویه صحبت کرد. وی گفت: “همه آمریکایی ها از حمله به پایتخت ما (ساختمان) وحشت داشتند.” این حمله به هر چیزی است که ما به عنوان یک آمریکایی به آن افتخار می کنیم. هرگز قابل تحمل نیست. اکنون ، بیش از هر زمان دیگر ، ما باید پیرامون ارزشهای مشترک خود متحد شده و از روح نفرت چریکی فراتر برویم. ”

وی در این باره به دستاوردهای مهم دولت آمریکا از 20 ژانویه 2017 تا 20 ژانویه 2021 اشاره کرد و گفت که دولت وی بیش از آنچه تصور می کرد به دست آورده است. ترامپ در مقابل رقیب دموکرات خود و معاون رئیس جمهور سابق آمریکا جو بایدن 78 ساله شکست خورد ، اما هرگز شکست را نپذیرفت. در عوض ، او همچنان به ادعاهای تایید نشده درباره تقلب در انتخابات ادامه داد ، که توسط دولت و برخی از اعضای حزب جمهوری خواه وی رد شد.

ترامپ رئیس جمهوری بود که هرگز هیچ مقام دولتی نداشته و یا در ارتش خدمت نکرده است. او برای برقراری ارتباط با طرفداران خود از توییتر استفاده گسترده می کند. با این حال حساب کاربری وی در شبکه های اجتماعی ممنوع شد تا اینکه پس از حمله به ساختمان کاپیتول از کاخ سفید خارج شد. وی همچنین در دوران ریاست جمهوری خود دو بار با روند استیضاح روبرو شده است. وی در کاخ سفید میراثی از خود به جا گذاشت که در تاریخ سیاسی آمریکا هرگز دیده نشده است.

بایدن ، که چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا شد ، گفت که دموکراسی دوباره برقرار شده است

[ad_2]