تخریب معبد هندوها در پاکستان: پاکستان: خرابکاری در معبد هندوها ، آتش سوزی ، 26 دستگیری رادیکال ، دادگاه عالی در عمل

دسامبر 31, 2020 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • پلیس 26 نفر را به دلیل آتش زدن معبد هندوها و شکستن آن در پاکستان دستگیر کرده است
  • یک پرونده علیه 350 نفر در رابطه با این حمله گزارش شده است ، پلیس در طول شب به بسیاری از مکانها حمله کرده است.
  • در همین حال ، دادگاه عالی پاکستان نیز تخریب معبد و جلسه دادرسی 5 ژانویه را تأیید کرده است.

اسلام آباد
26 نفر به جرم آتش زدن و درهم شکستن معبد بنیادگرایان هندو به رهبری یک روحانی پاکستانی ، خیبرپختونخوا ، توسط پلیس دستگیر شدند. در ارتباط با این حمله ، پلیس در طول شب به بسیاری از مکان ها حمله کرد و دستگیر شد. در همین حال ، دادگاه عالی پاکستان نیز تخریب معبد را تأیید کرده و موضوع را در تاریخ 5 ژانویه بررسی خواهد کرد. از سوی دیگر ، این حمله به شدت مورد انتقاد جامعه هندو در پاکستان قرار گرفته و نیاز به اقدامات سختگیرانه دولت عمران دارد.

حادثه با آتش زدن معبد مقدس هندو پارامهانس جی مهاراج در منطقه تری در منطقه کراک اتفاق افتاد. مردم جامعه هندو سند اغلب برای عبادت به اینجا می آیند. پلیس محلی گفت که آنها دست کم 26 نفر را بازداشت کرده اند. هنوز حملاتی برای دستگیری اوباش انجام می شود که مردم را گیج می کند. طبق روزنامه پاکستانی Dawn ، این حمله زمانی صورت گرفت که افرادی از جامعه هندو اجازه تعمیر معبد را دریافت کردند.
مریم نواز که نخست وزیر پاکستان بود
این معبد ، ساخته شده قبل از سال 1920 ، یک مکان عبادی تاریخی است
یکی از ساکنان محلی که شاهد این حادثه ناگوار بود گفت: “بیش از هزار نفر به رهبری برخی از بزرگان محلی یک حزب مذهبی اعتراض کردند و خواستار برپایی حرم هندو شدند.” وی گفت: “آنها در مقابل معبد جمع شدند ، سخنرانی کردند … سپس به معبد رفتند و به آن حمله کردند.” این معبد ، ساخته شده قبل از سال 1920 ، یک مکان عبادی تاریخی بود. محلی دیگر گفت: “جمعیت آن را قبل از تخریب معبد آتش زدند.” خانه در حال ساخت توسط یک جامعه هندو نیز آسیب دید.

مردم محلی گفتند كه مردم از روستاهای مجاور اعتراض كرده و خواستار حذف معبد هندو بودند ، اما پلیس آن را جدی نگرفت. در یک فیلم نگران کننده که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است تعداد زیادی از معترضین دیوارهای معبد را خراب می کنند. پلیس منطقه کراک این حادثه را تأیید کرد. عرفانولا ، یک افسر پلیس از منطقه کراک ، گفت: “مردم خواستار اعتراض شده بودند ، اما با اطمینان از صلح آمیز بودن آن. با این حال ، مولوی جمعیت را تحریک کرد و سپس به حمله به حرم ادامه داد.
فقر متروی چین را به شهر پاکستان آورده است. مردم مجبور شدند برای “التماس” گدایی کنند
حمله دوم به معبد هندوها

عرفانولا گفت: “نگهبان معبد مخفیانه خانه ای را در نزدیكی معبد تصرف كرده بود. معترضین با ساخت آن مخالفت کردند و گفتند این معبد در حال گسترش است. وی گفت که هیچ هندوئی در این منطقه وجود ندارد. وی گفت: “جمعیت به خانه در حال ساخت آسیب رساند و به معبدی در نزدیکی آسیب رساند.” این دومین بار است که به حرم حمله می شود. در سال 1997 تخریب و سپس به دستور دیوان عالی کشور در سال 2015 دوباره ساخته شد.

[ad_2]