تحریم های آمریکا علیه ترکیه: ترکیه تحریم های ایالات متحده برای خرید S-400 را فاکتور می کند ، گفت – بیا و با هم صحبت کنیم – ترکیه می خواهد درباره تحریم های ما برای خرید سیستم موشکی S-400 صحبت کند

ژانویه 14, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

آنکارا
در تلاش برای تبدیل شدن به رهبر مسلمانان جهان ، ترکیه از محدودیت های ایالات متحده در خرید S-400 ناراحت است. وزیر دفاع ترکیه خواستار گفتگو با دولت جدید آمریكا و بازنگری در تصمیم منع خرید سلاح های روسی شده است. از طرف دیگر ، ایالات متحده نیز موضع قاطعی اتخاذ کرده و به صراحت اعلام کرده است تا زمانی که ترکیه از فناوری دفاعی روسیه دست برداشته باشد ، تحریم ها لغو نخواهد شد.

ترکیه محموله دوم S-400 را از روسیه خریداری خواهد کرد
اواخر روز چهارشنبه ، وقتی از وزیر دفاع ترکیه از هولوسی آکر س wasال شد که آیا ترکیه فکر می کند سیستم اس -400 روسیه را در میان فشارهای آمریکا کنار بگذارد ، وی اظهار امیدواری کرد که این مسئله قبل از چنین معامله ای حل شود. . آکر همچنین گفت که مذاکرات با روسیه برای دستیابی به محموله دوم S-400 در حال انجام است.

اختلافات بین ایالات متحده و ترکیه شدت گرفته است
در ماه دسامبر ، ایالات متحده چهار مقام ترکیه را تحت قانون کاتزا با هدف کاهش نفوذ روسیه ممنوع کرد. این ممنوعیت همچنین شامل ممنوعیت مجوزهای صادراتی برای صنعت دفاعی ترکیه است. برای اولین بار از این قانون برای مجازات کشور شریک ناتو استفاده می شود. این تحریم ها اختلاف بین ایالات متحده و ترکیه را عمیق تر کرده است. در حال حاضر اختلافات زیادی بین دو کشور بر سر طیف وسیعی از موضوعات از جمله اقدام نظامی ترکیه در سوریه و جاهای دیگر وجود دارد.

اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه ، واتس اپ را تحریم می کند و از سیاست جدید حفظ حریم خصوصی راضی نیست
ترکیه خواهان گفتگو با آمریکا است
اکر گفت همه چیز نباید از این راه اشتباه پیش برود. بیایید بنشینیم و با هم صحبت کنیم و مشکل را حل کنیم. با این حال ، مقامات آمریکایی گفتگوها با ترکیه را رد کرده اند. وی همچنین گفت: تا زمانی که سیستم دفاع هوایی روسیه در خاک ترکیه وجود داشته باشد ، تحریم ها قابل لغو نیستند.

ترکیه ، سامانه دفاع موشکی S-400 روسیه توسط تهدیدات آمریکایی استفاده خواهد شد
آمریکا در برنامه F-35 ترکیه را ترک می کند
ایالات متحده با ابراز اعتراض شدید نسبت به خرید سامانه ضدهوایی روسیه از ترکیه ، عضو ناتو ، از برنامه جنگنده F-35 خود خارج شده بود. ایالات متحده گفته بود كه سامانه S-400 تهدیدی برای جنگنده های پنهان كار است و نمی تواند با سیستم ناتو مورد استفاده قرار گیرد. ایالات متحده همچنین نسبت به تحریم ترکیه هشدار داده بود. ترکیه گفته است که پس از امتناع ایالات متحده از فروش سامانه پاتریوت آمریکا ، سیستم دفاع موشکی S-400 را از روسیه خریداری کرده است.


اطلاعات ترکیه از هواپیماهای F-16 با رادار S-400
چند روز پیش ، اخباری مبنی بر فعال سازی ارتش پدافند اس -400 روسیه توسط ارتش ترکیه منتشر شد. نیروهای ترکیه برای ردیابی جنگنده های اف 16 از رادار این سامانه دفاعی روسیه استفاده می کنند. وی از طریق این رادار در تلاش است تا کشتی های F-16 فرانسه ، ایتالیا ، یونان و قبرس شرکت کننده در تمرین نظامی ناتو Unumia را ردیابی کند.

[ad_2]