بیلاوال بوتو می گوید ، نخست وزیر عمران خان پاکستان را با بردن جام گدایی به بردگی گرفت

می 28, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • عمران خان ، نخست وزیر پاکستان ، که از سراسر جهان وام می گیرد ، مورد انتقاد مخالفان قرار گرفته است.
  • بیلاوال بوتو زرداری می گوید عمران خان با یک کاسه گدایی در آستانه جهان می چرخد
  • وی افزود عمران خان پاکستان را برده بدهکاران بین المللی کرده است.

اسلام آباد
عمران خان ، نخست وزیر پاکستان ، که از سراسر جهان وام می گیرد ، اکنون مورد انتقاد مخالفان قرار گرفته است. بیوالال بوتو زرداری رئیس حزب خلق پاکستان به شدت به عمران خان نخست وزیر حمله کرده است. بیوال گفت که عمران خان نخست وزیر در آستانه جهان با کاسه گدایی در حال قدم زدن است و آبروی همه پاکستان را در خاک می آمیزد. وی گفت عمران خان پاکستان را برده کشورهای بین المللی و سازمان های وام دهنده کرده است.

بیلاوال روز پنجشنبه گفت که اقدام عمران خان آینده کشور را رقم زد. رهبر PPP گفت: “عمران خان نخست وزیر با یک جام التماس به واشنگتن ، ریاض ، دبی و پکن می رود. این اعتبار کشور را از بین برده است. وی گفت عمران خان با وام گرفتن اقتصاد کشور را تهدید می کند و نسل های زیادی را تهدید می کند.

“عمران خان 10 میلیارد دلار وام گرفت”
رهبر PPP بیالاول گفت که عمران خان در سال 2021 وام 10 میلیارد دلاری گرفته و کل بدهی را 35 درصد افزایش داده است. بدهی خارجی پاکستان در زمان عمران خان از 95 میلیارد به 116 میلیارد افزایش یافت. بیلاوال بوتو گفت که حتی اگر پاکستان تمام دارایی خود را به رهن بگذارد ، هرگز قادر به بازپرداخت این بدهی نخواهد بود. این پاکستان را در وضعیت خطرناکی قرار داده است که بهبود آن برای کشور دشوار است.

بیوال گفت ممکن است مردم اکنون این را درک نکنند ، اما نسل های آینده از این بدهی بزرگ رنج خواهند برد. او ادعا می کند که دوستان مافیایی سرمایه دار عمران خان نخست وزیر خزانه دولت را غارت می کنند. بیالوال هشدار داد که دولت عمران خان باید به فقرا و کارگرانی توجه کند که به دلیل افزایش تورم نمی توانند خانواده خود را تأمین کنند.

اکنون هر پاکستانی 1 لک 75 هزار روپیه بدهی دارد
این سخنان رهبر PPP در حالی بیان شد که عمران خان متعهد به بازپرداخت وام با گرفتن وام شد. دولت عمران خان هنگامی که از عربستان سعودی و امارات درخواست پول کرد ، از چین وام گرفت و آن را بازپرداخت کرد. نخست وزیر عمران خان که می خواهد پاکستان را به فقر تبدیل کند ، شهروندان کشورش را در بدهی گرفتار می کند. اخیراً در پارلمان پاکستان ، دولت عمران خان تصدیق کرد که اکنون هر پاکستانی 1 لک 75 هزار بدهی دارد.

در این ، سهم دولت عمران خان 54901 روپیه است که 46 درصد کل مبلغ وام است. این بار بدهی برای پاکستانی ها طی دو سال گذشته افزایش یافته است. یعنی از زمان قدرت گرفتن عمران بر پاکستان ، بدهی هر شهروند این کشور به طور پیوسته در حال افزایش است. شرط این است که پاکستان برده اقتصادی چین شود.

[ad_2]