بوریس جانسون گفت که سویه های جدید ویروس تاج می تواند منجر به مرگ شود

ژانویه 23, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • سویه های جدید ویروس تاج می تواند خطر مرگ را افزایش دهد
  • نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون ابراز نگرانی کرد ، این پرونده به سرعت رشد کرده است
  • هر دو واکسن تزریق شده در کشور در برابر آن موثر هستند.
  • در هفته گذشته موارد کاهش یافته است ، اما وی از مردم می خواهد که احتیاط کنند

لندن
چند هفته پیش ، یک نوع جدید از ویروس تاج ، که در انگلیس گسترش یافت ، جهان را دوباره ترساند. با این حال ، مطالعات ادعا می کنند که سویه جدید مسری تر و سویه قبلی کشنده تر است. اکنون بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس می ترسد که این امر احتمال مرگ را افزایش داده است. وی همچنین ادعا می کند که واکسن های Pfizer و Oxford-AstraZeneca که در کشور تزریق می شوند ، در برابر این گونه موثر هستند.

“ممکن است با مرگ و میر بالاتر همراه باشد”
جانسون گفت: “به ما گفته شده است كه با شیوع سریع ، شواهدی وجود دارد كه نشان می دهد این بیماری با مرگ و میر بالاتر همراه است.” این اخطار جدید در زمانی صادر شد که تخمین زده می شد 4٪ موارد هر روز در حال کاهش است. وی همچنین گفت كه هر دو واكسن تزریق شده در كشور بر علیه سویه های قدیمی و جدید موثر هستند. طبق اطلاعات منتشر شده در روز جمعه ، 53.8 نفر اولین دوز واکسن را در کشور دریافت کرده اند.

واکسن تاج در انگلیس به فروشگاه ها می رسد ، اما میزان عفونت متوقف نشده است ، چرا؟
موارد ثبت شده کاهش می یابد
انگلیس و اسکاتلند با توجه به افزایش تعداد پرونده ها ، محدودیت های جدیدی را در 4 ژانویه اعمال کردند. در همان زمان ، چند روز بعد ، داده های وزارت بهداشت نشان داد که در مواردی که هر روز رخ می دهد ، کاهش 1-4 وجود دارد. ما امیدوار بودیم که به زودی وضعیت طبیعی شود. با این حال ، دولت خواست که آرام نباشد و درخواست کرد با دقت قوانین را دنبال کند.

دانشمندان انگلیسی می گویند افرادی که از تاج بهبود می یابند نیز می توانند عفونت را گسترش دهند
شما هنوز هم باید مراقب باشید
در همین زمان ، تعداد R (تولید مثل) این هفته در مقایسه با 1.2-1.3 در هفته گذشته به 0.8-1 کاهش یافت. این بدان معناست که به طور متوسط ​​10 تا 8-10 نفر می توانند دچار عفونت شوند. با این حال ، با توجه به کل جمعیت ، از هر 55 نفر یک نفر می تواند به ویروس مبتلا شود. طبق گفته وزارت بهداشت ، تعداد موارد بسیار زیاد است و انواع و اقسام هوشیاری باید انجام شود. از مردم خواسته می شود در خانه بمانند ، حتی اگر واکسینه شده باشند.

“تاج” جدید آفریقای جنوبی پس از انگلیس در هند سقوط می کند

بوریس جانسون (پرونده عکس)

بوریس جانسون (پرونده عکس)

[ad_2]