بوریس جانسون جو بایدن: جو بایدن و بوریس جانسون در گفتگوها: جو بایدن و بوریس جانسون

ژانویه 24, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، تلفنی با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت وگو كرد و خواستار تقویت بیشتر “روابط ویژه” بین دو كشور است. کاخ سفید این اطلاعات را ارائه داده است. انگلستان امسال میزبان کنفرانس G7 و کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل (COP 26) است.

در حین گفتگو ، بایدن آمادگی خود را برای همکاری با جانسون ابراز داشت. در آن مکالمه روز شنبه ، جانسون نخست وزیر انگلیس به رئیس جمهور بایدن گفت که او آماده است تا یک معامله تجاری جدید بین ایالات متحده و انگلیس منعقد کند. این در بیانیه ای از داونینگ استریت بیان شده است. انجام یک معامله جدید تجاری برای جانسون مهمتر از بایدن است.

تمرکز دولت بایدن بر کوید
پس از پایان Breguit ، انگلیس اکنون کنترل سیاست اجباری ملی خود را داشت. اما جین ساکی ، وزیر کاخ سفید روز جمعه گفت که دولت بایدن برای معامله تجاری جدید مهلتی تعیین نکرده است ، زیرا دولت بایدن در حال حاضر بر کنترل اپیدمی کوید -19 تمرکز دارد.


تأکید بر همکاری در زمینه تغییر اقلیم
کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: رئیس جمهور قصد خود را برای تقویت بیشتر روابط ویژه بین دو کشور و احیای روابط آن سوی اقیانوس اطلس و تأکید بر اهمیت ناتو در دفاع مشترک و ارزشهای مشترک ابراز داشته است. در این بیانیه آمده است که بایدن همچنین بر اهمیت همکاری از طریق سازمان های چندجانبه در مورد چالش هایی مانند تغییر اقلیم ، کنترل اپیدمی کوید -19 و امنیت جهانی جهانی تأکید کرد.

رهبران همچنین در مورد لزوم هماهنگی اولویت های سیاست خارجی مشترک با توجه به چین ، ایران و روسیه گفتگو کردند. بایدن روز جمعه با رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور صحبت کرد. در حین مذاکرات ، دو رهبر سایر موضوعات همکاری دو جانبه ، از جمله مهاجرت منطقه ای و بیماری های همه گیر را مورد بحث قرار دادند.

[ad_2]