بلوچستان CPEC پاکستان چین: شورشیان بلوچ در حال تعقیب چین در بلوچستان ارتش پاکستان درمانده و CPEC تهدید می کند – شورش بلوچ “کال” برای ارتش های چین و پاکستان نمی تواند

ژانویه 11, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • در بلوچستان ، ارتش پاکستان در دسامبر گذشته در یک حمله شدید هفت سرباز خود را از دست داد.
  • این پرسنل ارتش پاکستان در دفاع از پروژه های سرمایه گذاری چین در بلوچستان نقش داشته اند.
  • به دنبال این حمله ، سرمایه گذاری چند میلیون دلاری چین در بلوچستان بار دیگر دچار بحران شد.

اسلام آباد
در ماه آخر دسامبر سال گذشته در جنوب غربی استان پاکستان ، بلوچستان ، ارتش پاکستان در یک حمله شدید هفت سرباز خود را از دست داد. این پرسنل ارتش پاکستان در حفاظت از پروژه هایی که تحت بلوکستان در منطقه CPEC چین سرمایه گذاری خواهد شد ، مشارکت داشته اند. به دنبال این حمله ، سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری چین در بندر و منطقه تجارت آزاد بلوچستان به بحران تبدیل شد. از سوی دیگر ، ارتش پاکستان هنوز نمی تواند دستیابی به موفقیت از شورشیان در Beloh پیدا کند.

براساس گزارش آسیا تایمز ، استان بلوچستان از نظر کل پایه زمین بزرگترین استان است و بلوچ های قومی 9 درصد از کل جمعیت پاکستان را تشکیل می دهند. شورشیان بلوچ طی چند دهه گذشته در بلوچستان فعال بوده اند. آنها بین خودشان تقسیم شده و با پشتونها رقابت می کردند. نه تنها این ، بلوچ همچنین با پنجابی ها ، که اشغال قدرت سیاسی و قدرت پاکستان هستند ، می جنگد.
پروژه CPEC در پاکستان برای چین دردناک شده است و میلیاردها دلار عقب مانده است
این خشونت اعتماد چین به CPEC را متزلزل کرد
در همین حال ، شورشیان بلوچستان به تدریج در حال تضعیف هستند و مقامات پاکستانی در چند روز اخیر چنین اقدامات نیرومندی را برای آرام کردن چین انجام داده و منجر به دور جدیدی از خشونت شده اند. این خشونت ها اعتماد چین به CPEC را متزلزل کرده است. طارق پروز ، افسر سابق پلیس و هماهنگ کننده سازمان ملی مبارزه با تروریسم ، اخیراً گفت که حملات شورشیان بلوچ به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

طارق گفت: به دلیل تنگنای نیروهای امنیتی و کشته شدن شورشیان ، میزان خشونت کاهش یافته است ، اما این باید ارزش زیادی داشته باشد. این نشان دهنده مخالفت مردم محلی با بلوگاست. شورشیان بلوچ از قبل در حال جمع آوری و تاکتیک های جدید هستند. این شورشیان همچنین مردم چین را هدف قرار داده اند. بلوچ قبلاً حملات انتحاری انجام نداده بود ، اما اکنون نیز این حملات را انجام داده است. نه تنها این ، بلوچ اکنون مردم را به گروگان می گیرد.
20 سرباز کشته شده در یک حمله تروریستی ، چه کسی است که چنین زخم بزرگی را به ارتش پاکستان وارد کرده است؟
منافع مالی چین در هدف شورشیان بلوچ
این تغییر در استراتژی شورشیان بلوچ در هنگام حمله به کنسولگری چین در کراچی در سال 2018 و هتل مروارید در گوادار در سال 2019 به وضوح قابل مشاهده بود. این هتل توسط چین ساخته شده است و اغلب شهروندان چینی را در خود جای داده است. نه تنها این ، شورشیان بورس سهام کراچی چین را نیز تهدید کردند. اعتقاد بر این است که چین منافع مالی ، تجاری و اقتصادی برای شورشیان بلوچ دارد. شورشیان بلوچ از مخفیگاه خود در افغانستان برای حمله به منافع چین در بلوچستان استفاده می کنند.

[ad_2]