بقایای ماهواره: ژاپن در حال آماده سازی اولین ماهواره چوبی جهان است ، چه فایده ای خواهد داشت؟ – ژاپن در حال کار بر روی اولین ماهواره جهان ساخته شده از چوب برای مقابله با زباله های فضایی است

ژانویه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • در ژاپن ، کار بر روی ماهواره چوبی در حال انجام است
  • تقریباً 5 قطعه از لاشه های باقی مانده که روی زمین حلقه می زنند
  • بنابراین ، فضاپیماها تهدیدی برای سایر ماهواره ها هستند
  • بقایای بازگشت به زمین در جو باقی مانده است

کیوتو
طبق آژانس فضایی آمریکا ناسا ، بیش از 5 میلیون قطعه بقایا به دور زمین ما می چرخند. بسیاری از آنها با سرعت بالایی در حال حرکت هستند که می تواند به ماهواره ها یا سفینه های ما آسیب برساند. این قطعات باقی مانده همچنین می توانند ایستگاه فضایی بین المللی را تهدید کنند. دانشگاه کیوتو ژاپن و شرکت ساختمانی Sumitomo Forestry برای حل این مشکل تا سال 2023 گرد هم آمده اند.

به گفته تاكائو دوي ، فضانورد و استاد دانشگاه ژاپن ، اين يك مشكل است. آنها گفتند كه ماهواره ها هنگام بازگشت به زمین سوخته و بقایای آنها برای سالها در جو جریان دارد. این روی محیط تأثیر می گذارد. طبق گفته ناسا ، سرعت این قطعات به 17500 مایل در ساعت می رسد.

چه فایده ای خواهد داشت؟
ژاپن برای حل این مسئله کار بر روی ماهواره های ساخته شده از چوب را آغاز کرده است. آنها به مقاومت در برابر تغییرات دما و نور خورشید مجهز خواهند شد. این اولین پروژه از این دست در نوع خود است. بنابراین ، درخت در شرایط نامساعد زمین آزمایش می شود. با ورود به زمین ، آنها کاملاً می سوزند و باقی مانده ای باقی نمی ماند.

[ad_2]