بحران مهاجران افغان: بن بست مرگبار پس از بستن گذرگاه های مرزی افغانستان با پاکستان

سپتامبر 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد
با توجه به هجوم مهاجران از افغانستان ، پاکستان تمام گذرگاه های مرزی خود را بسته است. در نتیجه تعداد زیادی از مردم در دو طرف مرز به دام افتاده اند. گفته می شود که تعداد زنان و کودکان در میان آنها بیشتر است. رسانه های افغانستان می گویند دست کم چهار نفر در درگیری ها در مرز کشته شده اند.

پاکستان همچنین مرز با چمن را بسته است
گذرگاه مرزی چمن ، دومین مرز تجاری بزرگ با افغانستان پس از شهر تجاری ترکم در خیبر پختونخوا ، به دلیل تهدیدهای امنیتی بسته شده است. شیخ رشید احمد ، وزیر کشور ، پیش از این گفته بود که گذرگاه چمن به دلیل تهدیدهای امنیتی ممکن است برای چند روز بسته شود.

ویدئو: وضعیت وحشتناک در مرز پاکستان و افغانستان نسبت به فرودگاه کابل ، تنش عمران افزایش می یابد
وزیر کشور پاک این بحث را مطرح کرد
شیخ رشید گفته بود گذرگاه چمن را برای مدتی می بندیم. وی نگفت که مرز تا کی بسته خواهد ماند. وزیر گفت صلح در مرز و اطراف آن برقرار است. ارتش ما در مرز حضور دارد. ما به م institutionsسسات امنیتی خود به خاطر خدماتی که برای امنیت کشور ارائه می دهند افتخار می کنیم. پاکستان خواهان صلح و ثبات در افغانستان است و صلح در افغانستان برای صلح در پاکستان مهم است.

مسیر تجاری پاکستان و افغانستان متوقف شده است
این گذرگاه شهر مرزی چمن در پاکستان را با اسپین بولدک در ولایت قندهار افغانستان متصل می کند و اغلب توسط افغان ها برای تجارت بین دو کشور مورد استفاده قرار می گیرد. مقامات امنیتی می گویند هزاران افغان در اطراف گذرگاه برای ورود به پاکستان تجمع کرده اند. پاکستان پیشتر اعلام کرده بود که قادر به پذیرش پناهجویان بیشتر نیست.

طالبان عمران خان را با چشم به پاکستان ، مرز مهم بسته شدن ، حمله کردند
3 میلیون مهاجر افغان در پاکستان
از زمان حمله اتحاد جماهیر شوروی به افغانستان در سال 1979 نزدیک به سه میلیون مهاجر افغان در پاکستان زندگی کرده اند. مقامات پاکستانی ابراز نگرانی کرده اند که در صورت تسهیل قوانین مرزی ، یک میلیون افغان دیگر وارد این کشور شوند. در حال حاضر ، بیش از 90 درصد مرز پاکستان با افغانستان که بیش از 2500 کیلومتر طول دارد ، حصار کشی شده است و تنها دوازده نقطه به کسانی که مدارک سفر معتبر دارند اجازه ورود می دهد.

(بر اساس داده های نمایندگی)

مرز چمن

مرز بین پاکستان و افغانستان بسته است

[ad_2]