بحران در افغانستان به روز رسانی زنده: بحران افغانستان: طالبان اکنون ادعا می کنند که وارد پایتخت پنجشیر شده اند ، آنها گفتند – بسیاری از شورشیان کشته شدند

سپتامبر 5, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کابل
طالبان بار دیگر گفته اند که جنگجویان آن وارد مرکز پنجشیر – بازارک شده اند. طالبان گفتند که فرماندهی پلیس روها و مرکز منطقه ای نزدیک بازارک را نیز تصرف کردند. با این حال ، این ادعای طالبان نمی تواند به طور مستقل تأیید شود. سه روز پیش ، طالبان ادعا کردند که پنجشیر را تصرف کرده اند ، اما احمد مسعود ، رهبر مخالفان و امروله صالح ، معاون رئیس جمهور سابق ، آن را رد کردند.

ادعای طالبان تأیید نشده است
تا کنون در مورد این بیانیه جبهه ملی مقاومت در برابر طالبان در افغانستان چیزی گفته نشده است. وی پیشتر گفته بود که دستگاه تبلیغاتی طالبان چنین شایعاتی را به منظور ایجاد رعب و وحشت در مردم و کسب مزیت روانی منتشر می کند. او حتی گفت که ما جنگجویان طالبان را به عقب رانده ایم. حتی امروز ، گزارش هایی مبنی بر کشته شدن چندین جنگجوی طالبان توسط نیروهای شورشی منتشر شده است.

پنجشیر نیوز: جنگ شیرهای پنجشیر با طالبان شدت می گیرد ، می گوید او می میرد اما تسلیم نمی شود
طالبان ادعا می کنند که وارد پایتخت شده اند
بلال کریمی ، سخنگوی طالبان در توئیتر خود نوشت که مقر پلیس و مرکز منطقه ای روها ، نزدیک مرکز ولایت پنجشیر ، بازارک ، به تصرف درآمده است. وی افزود که در این مدت تعداد زیادی از نیروهای دشمن اسیر شده اند. اکنون بسیاری از سلاح ها ، خودروها و مهمات آنها در اختیار ما است.

طالبان پنجشیر را تصرف می کنند
مبارزه شدید در بازار ادامه دارد
با توجه به نبرد جاری بازار ، این امر به طور مستقل قابل تأیید نیست. بسیاری از پروفایل های رسانه های اجتماعی مورد حمایت طالبان در حال جشن گرفتن این پیروزی هستند. با این حال ، رهبر نیروهای دشمن ، احمد مسعود ، به صراحت اعلام کرده است که مبارزه با طالبان ادامه خواهد یافت و هیچ مصالحه ای وجود نخواهد داشت.

آیا طالبان که به سمت اشغال سریع دره پنجشیر حرکت می کنند “پایان خونین” امروله صالح به عنوان نجیب الله را خواهند داشت؟
نیروهای مخالف می گویند که 1000 جنگجوی طالبان را اسیر کرده اند
فهیم دشتی ، سخنگوی جناح ضد طالبان ، روز یکشنبه گفت که منطقه پیرین ، در انتهای شمال شرقی پنجشیر ، از تصرف طالبان پاک شده است. وی همچنین مدعی است که حدود 1000 جنگجوی طالبان از جمله تروریست های پاکستانی و خارجی در این جنگ اسیر شده اند. با این حال ، حتی ادعای او را نمی توان تأیید کرد.

پنجشیر نیوز: طالبان مردم پنجشیر را به سمت مین راندن! امرالله صالح عصبانی گفت این جنایت جنگی است
مسعود وعده می دهد پنجشایر را از دست طالبان نجات دهد
احمد مسعود ، فرمانده نیروی مقاومت طالبان ، وعده داده است که پنجشیر را از دست طالبان نجات دهد. او روز شنبه در گفتگو با افغان خامه پرس گفت که ما هرگز مقاومت خود را در برابر خدا ، عدالت و آزادی متوقف نخواهیم کرد. مسعود همچنین گفت که مقاومت در پنجشیر و اعتراضات برای حقوق زنان در افغانستان نشان می دهد که افغانها هرگز از مبارزه برای حقوق قانونی خود دست نمی کشند.

طالبان پنجشیر 011

نیروهای شورشی در پنجشیر

[ad_2]