بایدن در مراسم تحلیف سوگند یاد کرد ، ترامپ وضع اضطراری را در واشنگتن وضع کرد – ترامپ اعلامیه اضطراری را در واشنگتن برای مراسم تحلیف صادر کرد

ژانویه 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دونالد ترامپ به دلیل ترس از خشونت در واشنگتن ، شرایط اضطراری را وضع کرد
  • بحران پیرامون مراسم تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه
  • FBI و گارد ملی در مورد احتمال خشونت هشدار داده اند

واشنگتن
درگیری مداوم بین دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و جو بایدن خواستار توقف نیست. ترامپ پس از استیضاح خود ، که امروز در پارلمان آمریکا معرفی شد ، در واشنگتن ، پایتخت ، وضعیت اضطراری اعلام کرد. رقیب وی جو بایدن قرار است 20 ژانویه در واشنگتن به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد کند. در چنین شرایطی احتمال آشفتگی شدید سیاسی در مورد اعلامیه فوق العاده ترامپ وجود دارد.

ابر بحران بر سر مراسم تحلیف جو بایدن
ترامپ پیش از مراسم تحلیف بایدن در 20 ژانویه و طی یک دوره خشونت ، تصمیم اضطراری را در واشنگتن اتخاذ کرد. پلیس محلی و بازرسان فدرال نیز از خشونت طرفداران ترامپ در این ایالت ابراز نگرانی کرده اند. اکنون مراسم تحلیف جو بایدن و کمالا هریس در 20 ژانویه شروع به تاریکی بحران کرده است.

وضعیت اضطراری تا 24 ژانویه ادامه دارد
در بیانیه ای که روز دوشنبه صادر شد ، كاخ سفید گفت كه این اقدام رئیس جمهور به وزارت امور داخله (DHS) و آژانس مدیریت اضطراری فدرال (فیما) اجازه می دهد تا اقدامات امدادی را هماهنگ كنند. بنابراین می توان از مشکلاتی که مردم محلی به دلیل شرایط اضطراری با آن روبرو هستند ، کاسته شد. اعلام وضعیت اضطراری در واشنگتن از روز دوشنبه اجرایی شد که تا 24 ژانویه ادامه خواهد داشت.

ترامپ پس از حمله به پارلمان آمریکا هدف قرار گرفت
ترامپ این خبر را در زمانی اعلام کرد که هفته گذشته جمعیت طرفداران وی به ساختمان کاپیتول (مجلس نمایندگان آمریکا) حمله کردند. این حمله روند تأیید انتخاب جو بایدن و کمالا هریس را به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور مختل کرد. در این مدت ، پنج نفر در خشونت کشته شدند.

بنابراین یک اورژانس صادر شد
به گفته کاخ سفید ، اعلامیه اضطراری همچنین پشتیبانی مناسبی از اقدامات ضروری اضطراری را فراهم می کند. بر این اساس ، اقداماتی برای نجات جان افراد و محافظت از اموال و بهداشت و ایمنی عمومی انجام خواهد شد. بر این اساس ، FEMA صراحتا مجاز است امکانات لازم را برای کاهش اثرات یک وضعیت اضطراری فراهم کند.

حمله هسته ای را به آتش ترامپ تبدیل نکنید
واشنگتن توسط بودجه های فدرال محافظت خواهد شد
در این بیانیه آمده است اقدامات امنیتی اضطراری محدود به كمك مستقیم فدرال است كه 100 درصد وجوه آن از طریق بودجه های فدرال تأمین می شود. توماس جی Fargione از DHS و مدیر FEMA ، پیت گینر ، هماهنگ کننده های کمپین فدرال در منطقه آسیب دیده هستند.

در شوک بزرگ رئیس جمهور دونالد ترامپ ، مجلس آمریکا روند استیضاح را آغاز کرد
FBI و گارد ملی احتمال خشونت را بیان کرده اند
به دنبال خشونت های هفته گذشته در ساختمان کاپیتول ، FBI هشدار داد که چند روز قبل از روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، وی گزارش داده است که وی تظاهرات مسلحانه را در تمام 50 پایتخت ایالت از جمله واشنگتن برگزار کرده است. اداره ملی استاندارد ایالات متحده همچنین درباره احتمال ناآرامی در هفته آینده هشدار داد.

[ad_2]