بایدن ، مریک گارلند دادستان کل کشور را به محض مهر رسمی پیروزی منصوب می کند – جو بایدن اعلام می کند که مریک گارلند دادستان کل ایالات متحده می شود

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • بایدن دادستان کل جدید آمریکا ، مریک گارلند را منصوب کرد
  • بایدن از بهاراتوانشی وانیتا گوپتا به عنوان دادستان کل دادگستری ایالات متحده نام برد
  • مریک گارلند همچنین در مورد پرونده فرار مالیاتی پسر بایدن تحقیق خواهد کرد

واشنگتن
جو بایدن اندکی پس از مهر رسمی پارلمان آمریکا برای پیروزی بر انتخابات ریاست جمهوری ، از معرفی مریک گارلند به عنوان دادستان کل کشور خبر داد. بهاراتوانشی وانیتا گوپتا دادستان کل کشور خواهد بود. بایدن گفت قاضی گارلند از دادگاه تجدیدنظر فدرال و سه وکیل دیگر به سمت های ارشد وزارت دادگستری انتخاب شده اند که استقلال آژانس را بازیابی و اعتماد به حاکمیت قانون را تقویت می کند.

مریک گارلند یک قاضی باتجربه است
مریک گارلند قاضی باسابقه ای است که دهه ها پیش در وزارت دادگستری سمت ارشد داشت. وی همچنین به عنوان ناظر دادستان در انفجارهای سال 1995 در اوکلاهما خدمت کرد. برای دستیار دادستان کل کشور.

مسئولیت دادستانی کل دستیار به وانیتا گوپتا داده می شود
بعلاوه ، کریستن کلارک به عنوان دادستان کل حقوق مدنی منصوب شده است. سناتورهای سابق داگ جونز ، دعلا و معاون سابق دادستان کل کشور سالی یتس نیز کاندیداهای دادستان کل کشور بودند. انتخاب دو زن ، گوپتا و کلارک ، با تجربه گسترده حقوق مدنی ، نشان می دهد که ارزش های مترقی در دولت جدید در اولویت قرار خواهد گرفت.

گارلند در مورد مالیات علیه پسر بایدن هانتر تحقیق خواهد کرد
در صورت روی کار آمدن پسر بایدن هانتر ، مریک گارلند همچنین با پرونده های مالیاتی روبرو خواهد شد. وی همچنین باید به مباحث مطرح شده در مورد عملکرد وزارت دادگستری در سالهای گذشته بپردازد. طی این سالها ، حزب دموکرات چندین بار به سیاسی کاری وزارت دادگستری متهم شده است.

[ad_2]