بارش شهابی شهاب سنگی: بارش شهابی بارانی مربع 2021 اخبار آخر هفته ژانویه: شکست باران ستاره ای در آخر هفته اول 2021

ژانویه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

لندن
سال 2020 از نظر دیدگاه های نجومی و رویدادهای نادر بسیار خاص بود و آغاز سال جدید به همین ترتیب خواهد بود. اگر آتش نشانان می توانند در جشن سال نو از خانه خارج شوند ، ناامید نشوید ، زیرا در آخر هفته آتش بازی در آسمان دیده می شود. بارش شهابی Quadrantid که هر ساله از 28 دسامبر تا 12 ژانویه برگزار می شود ، در اوج خود بین 2 تا 3 ژانویه دیده می شود.

چرا این باران خاص است؟
طبق گفته آژانس فضایی ایالات متحده ناسا ، Quadrantid به عنوان باران زیباترین شهاب سنگ های سال شناخته می شود. دلیل آن این است که می بینید هر ساعت بین 50 تا 200 ستاره در حال سقوط هستند. اگر آسمان صاف باشد ، این منظره به راحتی دیده می شود. نه تنها این ، روشنایی و رنگ آنها در مقایسه با شهاب سنگ های معمولی کاملاً واضح است. آنها شبیه گلوله های آتشین هستند. بین دو روز که آنها در بالای صفحه قرار دارند ، زمان 6 ساعت وجود دارد که بیشترین دیده می شوند.


چه زمانی در هند خواهید دید؟

در هند ، آنها می توانند ساعت 8 شب یکشنبه شب دیده شوند. با این حال ، به دلیل مه در فصل زمستان ، تشخیص آنها نیز دشوار است. در عین حال ، مهتاب نیز می تواند مانعی برای دیدن آنها باشد. شهاب سنگ را می توان به وضوح بعد از نیمه شب و طلوع آفتاب قبل از طلوع آفتاب ، زمانی که آسمان تاریک است و چراغ های مصنوعی خاموش است ، دید. کوادرانتید بارانی است که زمان آن دقیقاً بیان نشده است.

چگونه می توانیم ستاره های در حال تیراندازی را ببینیم؟
به گفته ستاره شناسان ، برای دیدن هر شهاب سنگ ، مهمترین چیز نور کم محیط است. به دلیل ساختمانها و چراغ های راهنمایی در شهرها ، آسمان کمتر تاریک به نظر می رسد و دیدن ستاره های در حال تیراندازی دشوار است. برای این کار لازم است در مکانی زندگی کنید که کمترین نور در اطراف آن باشد. در این مدت ، حداکثر مساحت آسمان را مشاهده کنید. پس از مدتی ، هنگامی که چشم ها به تاریکی آسمان متمرکز می شوند ، دیدن ستاره های تیرانداز آسان تر می شود.

[ad_2]