این سازمان آمریکایی ، ماهاتیر محمد را در زمره خطرناکترین افراط گرایان جهان قرار داد ، همچنین علیه هند سم زدایی کرد – ماهاتیر محمد ، در لیست خطرناک ترین افراط گرایان جهان در لیست پروژه های مبارزه با افراط گرایی قرار دارد

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کوالالامپور
ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی در لیست 20 خطرناک ترین افراط گرایان جهان قرار دارد. وی اظهارات ناخواسته ای درباره حملات تروریستی چند ماه قبل در فرانسه گفته بود. ماهاتیر همچنین علیه هند تهاجمی بود. وی همچنین در زمان تصدی خود در کنار پاکستان و ترکیه سعی در ایجاد گروه جداگانه ای از کشورهای مسلمان داشت. با این وجود عمران خان پس از فشار عربستان سعودی عقب نشینی کرد.

ماهاتیر در لیست تروریست های ترسناک قرار دارد
ماهاتیر محمد توسط موسسه آمریکایی برنامه مبارزه با افراط گرایی (CEP) در رتبه چهاردهم لیست 20 خطرناک ترین افراط گرای جهان قرار دارد. حزب الله ، حسن نصرالله ، دبیرکل گروه فلسطینی نیز در این لیست قرار دارد. به غیر از آنها ، امیر محمد سعید عبدالرحمن المولا ، که توسط سازمان تروریستی وحشتناک دولت اسلامی خلیفه خوانده می شود ، نیز در این لیست جای دارد.

این سازمان تهدیدی برای امنیت بین المللی به ماهاتیر گفته است
QES افراد ترسناکی را که هر ساله به عقاید و عقاید تروریستی اعتقاد دارند لیست می کند. کسانی که در این لیست هستند تهدیدی بزرگ برای امنیت بین الملل تلقی می شود. QES در لیست خود ماهاتیر محمد را به عنوان منتقد و مخالف کشورهای غربی معرفی کرد. سخنان ماهاتیر در مورد حمله تروریستی اکتبر 2020 در فرانسه نیز ذکر شد.

خشم ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی شرقی در غرب فوران کرد و گفت: “مسلمانان حق دارند فرانسه را بکشند
جملات متناقض داده شده
پروژه ضد افراط گرایی ماهاتیر را مسئول مستقیم خشونت در هیچ کشوری نمی داند. با این حال ، ماهاتیر از خشونت افراط گرایان علیه غرب حمایت کرد. دیدگاه های متناقض وی در سطح بین المللی نیز محکوم شده است. پس از حمله تروریستی در فرانسه ، ماهاتیر در توییتر برای حمایت از وی نوشت.

مالزی: ماهاتیر نخست وزیر پیشین اشتباه خود را پذیرفت و گفت روابط با هند به دلیل اظهار نظر در مورد کشمیر رو به وخامت گذاشته است
این سازمان علیه تروریسم کار می کند
CEP در سال 2014 توسط مقامات دولت سابق آمریکا تاسیس شد. این سازمان با تمرکز ویژه بر اخراج گروه تروریستی داعش ، مأموریت خود را مبارزه با افراط گرایی جهانی توصیف کرد.

ماهاتیر محمد ادعای “حق کشتن فرانسوی ها” را نپذیرفت – سو mis تعبیر شد
ماهاتیر در مورد حمله تروریستی در فرانسه چه گفت؟
ماهاتیر با اشاره به ترور وحشیانه معلم زبان فرانسه ساموئل پتی توسط یک دانش آموز چچنی در فرانسه نوشت که “مسلمانان حق دارند عصبانی شوند. آنها حق دارند میلیون ها شهروند فرانسوی را به دلیل قتل عام در گذشته بکشند. اما تاکنون مسلمانان از چشم به چشم دیگر حرکت نکرده اند. فرانسه باید به شهروندان خود بیاموزد که از احساسات دیگران مراقبت کنند. ”

[ad_2]