ایلان ماسک در مقابل جف بزوس: ثروتمندترین افراد جهان بر روی پروژه های اینترنت ماهواره ای شاخ قفل می کنند – الون ماسک در مقابل جف بزوس

ژانویه 27, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • جنگ فضایی بین دو میلیاردر ثروتمند الون ماسک و جف بزوس بر سر “اشغال”
  • در حقیقت ، ایلان ماسک و جف بزوس می خواهند تعداد زیادی ماهواره را پرتاب کنند
  • با کمک “ارتش” این ماهواره ها ، هر دو صنعت پیشکسوت اینترنت زمین را تأمین می کنند.

واشنگتن
در فضا بین دو تن از ثروتمندترین صاحبان شرکت های میلیاردر روی زمین ، الون ماسک و جف بزوس ، بنیانگذار آمازون ، شکاف وجود دارد. در حقیقت ، ایلان ماسک و جف بزوس می خواهند تعداد زیادی ماهواره را پرتاب کنند. با کمک “ارتش” این ماهواره ها ، هر دو صنعت پیشکسوت اینترنت زمین را تأمین می کنند. با این پروژه فضایی جاه طلبانه جنگی روی زمین بود.

اسپیسکس الون ماسک اخیراً مجوز کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده را خواست تا ماهواره Starlink آنها را بر خلاف برنامه های قبلی در مدار فضای پایین کار کند. از طرف دیگر ، جف بزوس ، مالک آمازون گفت که به شرکت الون ماسک اجازه داد تهدیدی برای مداخله ماهواره ای آنها و برخورد کویپر باشد.
اسپیس ایکس الون ماسک با پرتاب همزمان 143 ماهواره رکورد هند را شکست
برای ارائه خدمات اینترنتی از فضا طراحی شده است
ماهواره های آمازون نیز برای ارائه خدمات اینترنتی از فضا طراحی شده اند. بر اساس گزارش بلومبرگ ، این جنجال ها پیش از هر چیز در صف اول وجود دارد که شامل دو تاجر کلاس جهانی است و می خواهند آرزوی خود را از فضا برآورده کنند. آمازون در تاریخ 26 ژانویه در توییتی نوشت: “این یک تغییر پیشنهادی برای Spacex است که رقابت بین سیستم های ماهواره ای را از بین می برد.”

آمازون گفته است که رقابت شدید در فضا به نفع اسپیسکس است ، اما مطمئناً به نفع عموم نیست. در همین حال ، ایلان ماسک نیز در پاسخ به این توییت آمازون تلافی کرد. وی گفت كه غیرفعال كردن ماهواره Starlink برای سیستم ماهواره آمازون به نفع عموم نیست ، كه از سالها فعالیت عقب است.


آمازون به آن اجازه داد اردویی متشکل از 3،236 ماهواره را پرتاب کند
شرکت الون ماسک تاکنون 1000 ماهواره برای سیستم اینترنت Starlink خود راه اندازی کرده است. این سرویس در ایالات متحده ، کانادا و انگلستان به مشتریان خدمات ارائه می دهد. از سوی دیگر ، آمازون دوم توسط کمیسیون ارتباطات مجاز به پرتاب ارتش 322 ماهواره ای فقط در سال گذشته بود. پیش از این آمازون درخواست رد درخواست SpaceX را داشت. در حقیقت ، برای تأمین فضای اینترنت با سرعت بیشتر ، باید ماهواره های خود را در مدار پایین قرار دهید تا سیگنال برای رسیدن به زمین مجبور نباشد خیلی دور شود.

[ad_2]