ایالات متحده گفت ، پاکستان باید لاخوی را مسئول حمله در بمبئی بداند

ژانویه 9, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • عملیات لهوی لشکر طیبه محکوم به تهیه پول برای تروریسم
  • آمریکا از دادگاه محکومیت پاکستان هیجان زده است
  • ایالات متحده همچنین مسئولیت چندین حمله تروریستی از جمله حمله بمبئی را مسئولیت پذیرفته است.

واشنگتن
ایالات متحده روز شنبه گفت که از محکومیت فرمانده عملیات لشکر طیبه Zaki-ur-رحمان لهوی توسط دادگاه تأمین مالی تروریسم پاکستان بسیار هیجان زده شده است. وی همچنین گفت که پاکستان همچنین باید وی را مسئول دخالت در چندین حمله تروریستی ، از جمله حمله 2008 به بمبئی ، بداند.

دادگاه مبارزه با تروریسم پاکستان روز جمعه در جریان فشار فزاینده بین المللی بر پاکستان برای مجازات تروریست هایی که در واکنش به حکم دادگاه آزادانه در پاکستان حرکت می کنند ، رهبر ترور بمبئی ، لاهوی ، در یک پرونده تأمین مالی تروریسم به پنج سال زندان محکوم شد. برای امور جنوب و آسیای میانه ، وزارت امور خارجه ایالات متحده در توییتر خود نوشت: “ما از محکومیت زکی الرحمن لهوی هیجان زده هستیم.

با این حال ، جنایات او بسیار وحشتناک تر از تأمین مالی تروریسم است. پاکستان باید به دلیل مشارکت در حملات تروریستی ، از جمله حملات بمبئی ، پاسخگو باشد. روز جمعه هند پس از محکومیت لاکوی به زندان به اتهام تأمین مالی تروریسم ، توسط دادگاه پاکستان به پاکستان حمله کرد و گفت: “غر زدن” پاکستان قبل از جلسات مهم بین المللی امری عادی است.

هند اظهار داشت که این مراحل به وضوح نشان می دهد که پاکستان می خواهد قبل از نشست کامل FATF و APJG (گروه مشترک آسیا و اقیانوسیه) در فوریه 2021 در عمل تظاهرات کند.

[ad_2]