ایالات متحده برای کیسان آندولان در هند: به نظر می رسد ایالات متحده در میان اعتراضات به منظور افزایش کارایی در بازارهای هند از قوانین مزرعه هند حمایت می کند – دولت مودی در میان مخالفت شدید با جنبش کشاورزان به ایالات متحده پیوست

فوریه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • به نظر می رسد دولت مودی ، که توسط جنبش کشاورزان احاطه شده است ، با آمریکا کنار می آید.
  • وزارت امور خارجه آمریكا گفت كه دولت بایدن از اقدام دولت هند حمایت می كند.
  • وی گفت این امر باعث جذب سرمایه گذاری خصوصی می شود و کشاورزان به بازارهای بزرگ دسترسی خواهند داشت

واشنگتن
به نظر می رسد دولت نارندرا مودی در هند ، احاطه شده توسط جنبش کشاورزان ، در مورد قوانین کشاورزی با ایالات متحده توافق دارد. وزارت امور خارجه آمریكا گفت كه دولت بایدن از اقدام دولت هند در اصلاح بخش كشاورزی حمایت می كند كه این امر باعث جذب سرمایه گذاری خصوصی و دسترسی كشاورزان به بازارهای بزرگتر می شود. با این حال ، ایالات متحده همچنین گفته است که تظاهرات مسالمت آمیز مشخصه هر دموکراسی موفق است.

ایالات متحده روز چهارشنبه گفت که از تلاش ها برای بهبود کارایی بازارهای هند و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی استقبال می کند. سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایالات متحده از اقداماتی که باعث بهبود کارایی بازارهای هند و جذب شرکت های بخش خصوصی برای سرمایه گذاری می شود ، استقبال می کند. وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره عملکرد کشاورزان شاغل در هند گفت که ایالات متحده حل اختلاف بین دو کشور را از طریق گفتگو تشویق می کند.
بروزرسانی اخبار مستقیم کیسان آندولان: آماده شدن برای بحث درمورد جنبش کشاورزان در پارلمان انگلستان ، امضای دادخواست نخست وزیر جانسون تردید دارد
“تظاهرات مسالمت آمیز هر دموکراسی موفقی را مشخص می کند”
سخنگوی گفت: ما معتقدیم که تظاهرات مسالمت آمیز مشخصه هر دموکراسی موفقی است و دادگاه عالی هند هم همین را گفته است. روز چهارشنبه ، وزارت خارجه هند اعتراضات شدیدی را در مورد واکنش بین المللی به نتایج کشاورزان مطرح کرد. هند گفته بود كه پارلمان هند “قانون اصلاحی” را تصویب كرده است كه “بخش بسیار كمی از مردم روستا” با آن مخالفت می كنند و این قانون تا زمان پایان مذاكره منع شده است. در همین حال ، بسیاری از قانون گذاران آمریکایی از کشاورزان هند حمایت کرده اند.

هیلی استیونس ، نماینده مجلس گفت: “من نگران خبر اقدامات علیه معترضانی هستم که به طور مسالمت آمیز علیه قوانین جدید کشاورزی در هند معترض هستند.” وی در بیانیه ای مقامات دولتی به رهبری نخست وزیر نارندرا مودی و کشاورزان معترض را به گفتگوی مثبت تشویق کرد. ایلان عمر نماینده دیگر مجلس نیز با کشاورزان معترض همبستگی نشان داد. در مورد عملکرد کشاورزان ، مینا هریس ، خواهرزاده معاون رئیس جمهور کمالا هریس ، گفت که بزرگترین دموکراسی جهان هنوز در معرض خطر است.
گرتا تونبرگ: گرتا تونبرگ ، فعال محیط زیست در حمایت از تظاهرات کشاورزان در هند
صندوق بین المللی پول از قانون جدید کشاورزی هند حمایت کرده است
گوریندر سینگ هالسا ، رئیس کمیته اقدامات سیاسی سیک ، در بیانیه جداگانه ای گفت که “جنبش تاریخی روستایی بزرگترین انقلاب علیه سیستم سرمایه داری دولت هند خواهد بود.” صندوق بین المللی پول همچنین اخیراً گفت كه قانون جدید كشاورزی هند این توانایی را دارد كه “گامهای چشمگیری” برای اصلاح بخش كشاورزی بردارد. وزارت خارجه هند گفت قبل از عجله در اظهارنظر در مورد اعتراضات ، باید حقایق را بررسی کرد.

وزارت خارجه در بیانیه ای گفت: “تمایل به احساس هشتگ و نظر در شبکه های اجتماعی ، به ویژه از افراد مشهور و دیگران ، نه درست است و نه مسئولیت پذیر است.” در این بیانیه آمده است: “ما می خواهیم تأكید كنیم كه این تظاهرات باید در متن روح دموكراتیك و روح سیاسی هند و تلاش های دولت برای رفع بن بست از گروه های روستایی آسیب دیده دیده شود.”
میخ ها از مرز با گازپور برداشته نشد! توضیحاتی که پلیس در دهلی پس از انتشار ویدیو منتشر کرد
هزاران کشاورز در مرزهای مختلف دهلی جمع شدند
توضیح اینکه هزاران کشاورز در مورد لغو قوانین کشاورزی ، با ارائه ضمانت قانونی حداقل قیمت برای حمایت از محصولات و دو موضوع دیگر ، در مرزهای مختلف دهلی گیر کرده اند. دولت هند سه قانون را كه از سپتامبر امسال لازم الاجرا شد به عنوان اصلاح عمده بخش كشاورزي ارائه كرد. وی می گوید با وضع این قوانین ، نقش واسطه پایان می یابد و کشاورزان می توانند محصولات خود را در هر جای کشور بفروشند. از طرف دیگر ، سازمان های معترض روستایی می گویند که این قوانین حمایت از شرکت های کوچک و متوسط ​​را از بین می برد و این حکم نیز برداشته می شود و کشاورزی به دست گروه های بزرگ شرکتی می رود.

نه هند کیسان

آمریکا از اصلاح قوانین کشاورزی در هند حمایت می کند

[ad_2]