اژدها گفت ، آمریكا نماینده ویژه ای را به تایوان می فرستد تا چین را اذیت كند ، با آتش بازی نكن – نماینده ما در كار Un Kelly برای دیدار از تایوان ، چین می گوید با آتش بازی كن

ژانویه 8, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

تایپه
ایالات متحده بار دیگر نماینده ویژه خود را در میان تنش های ادامه دار از چین به تایوان می فرستد. از آن زمان ، چین به ایالات متحده هشدار داده است كه با آتش بازی نكند. در اوایل ماه سپتامبر ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده الکس هازارد و مقام ارشد وزارت خارجه وقت کیت کروچ از تایوان دیدار کردند. چین چنان از سفر کیت کروچ خشمگین شد که وی 18 جنگنده خود را با هواپیما به تایوان فرستاد.

تایوان که از تهدیدهای چین بی خبر بود ، از آن استقبال کرد
در همین حال ، تایوان روز جمعه از سفر سفیر آمریکا که در هفته آخر دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انجام خواهد شد استقبال کرد. ادامه دارد سخنگوی دفتر رئیس جمهور گفت: این دیدار نمادی از دوستی قوی بین تایوان و ایالات متحده است و به تقویت مثبت همکاری آمریکا و تایوان کمک می کند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل از تایوان دیدار خواهد کرد
كلی كرافت ، سفیر آمریكا ، پیش از روی كار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده ، از 13 تا 15 ژانویه به پایتخت تایوان تایپه خواهد رفت. مأموریت ایالات متحده در سازمان ملل گفت که این سفر حمایت قاطع دولت آمریکا را در مجامع بین المللی بیشتر تقویت می کند.

متهم به دستگیری یک شهروند آمریکایی در هنگ کنگ
پلیس همچنین هنگام بازداشت رهبران طرفدار دموکراسی تحت فشار چین در روز چهارشنبه ، یک شهروند آمریکایی را در هنگ کنگ بازداشت کرد. از آن زمان ، تنش ها بین ایالات متحده و چین دوباره افزایش یافته است. وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو به چین حمله کرده و گفته است که باید هزینه زیادی بپردازد.

آمریکا دوباره تحریم خواهد کرد
گفته می شود ایالات متحده در حال بررسی ممنوعیت افسران دستگیر شده در هنگ کنگ است. پس از این ممنوعیت ، این کارمندان نه می توانند به آمریکا بیایند و نه املاک خریداری می کنند. ایالات متحده قبلاً تحریم ها علیه چندین مقام چینی را اعلام کرده است. که شامل چندین مقام حزب کمونیست چین مستقر در تبت و سین کیانگ است.

[ad_2]