اولی می خواهد درباره نقشه جدید نپال با هند مذاکره کند ، دهلی وزیر Gyavali را به دهلی می فرستد

ژانویه 10, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کاتماندو
شارما اولي ، سرپرست نخست وزير كامپيوتر ، در ميان مبارزات سياسي مداوم در نپال ، يك سياست دو جانبه را اجرا مي كند. از یک طرف ، وی در مورد اختلافات مرزی علیه هند سوگند یاد کرد. از طرف دیگر ، پرادیپ كومار ، وزیر امور خارجه ، گایاوالی را برای مذاكره در مورد نقشه جدید نپال به هند می فرستد. اولی گفت که گیوالای در 14 ژانویه وارد هند خواهد شد. در این مدت ، وی در زمینه های مختلف از جمله نقشه جدید نپال با هند همکاری خواهد کرد.

اولی یک سیاست دو طرفه را دنبال می کند
نخست وزیر اولي براي جذب مردم نپال همزمان دو نوع سياست را دنبال مي کند. روز یکشنبه ، او در جلسه شورای ملی قول خود را برای فتح کالاپانی ، لیمپیادورا و لیپوله از هند تکرار کرد. به گزارش جمهوری مای ، اولی ادعا می کند که طبق توافق سوگاولی ، این سه منطقه در شرق رودخانه ماهاکالی متعلق به نپال است. آنها گفتند که از طریق گفتگوهای دیپلماتیک با هند خارج خواهند شد. وی افزود که پس از جنگ هند و چین در سال 1962 ، جایی که ارتش هند مستقر بود ، حاکمان نپال هرگز برای به دست آوردن این مناطق تلاش نکردند.

انتظار می رود روابط هند و نپال بهبود یابد
اعتقاد بر این است که سفر پرادیپ كومار گیوالى به هند همچنین برف روابط دو كشور را ذوب خواهد كرد. تنش در هر دو کشور پس از نقشه جدید نپال در ماه مه-ژوئن به اوج خود رسید. سپس نپال مرزهای خود را با هند در دوره تاجگذاری بست. پس از آن ، روابط دو کشور به دلیل موضع ضد هند نپال به طور مداوم رو به زوال است.

مقامات هند در حال بهبود روابط هستند
اخیراً سامانت کومار گویال ، رئیس آژانس اطلاعاتی هند RAW ، به تنهایی با نخست وزیر نپال اولی در کاتماندو دیدار کرد. سپس فرمانده ارتش هند ، ژنرال مانوج موکوند ناروانه ، برای یک دیدار سه روزه به کاتماندو رسید. در این مدت وی توسط رئیس جمهور نپال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.هارد هاردواردان سرینگلا وزیر امور خارجه هند نیز پس از بازدید از نارنا به نپال سفر کرد. انتظار می رفت روابط دو طرف عادی باشد.

[ad_2]